Praegused poliitilised teemad 19.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kuidas rahustada oma vanemaid praeguse poliitika, Ukraina, Krimmi ja Venemaaga toimuva suhtes? Nad on päeva läbi kodus, loevad internetist iga uudist, telekast kuulavad ka kõike ja raadiost ka. Ja suudavad üksteist ja ennast nii üles keerata, et õhtuks tunnevad end halvasti ja vererõhud ka üleval. Ja helistavad mulle tööle koguaeg ja ajavad mind ka närvi. Ma ei oska neid rahustada ja ega nad ei kuula mind ka. Üks neist mäletab veel sõda, ehkki oli siis laps. Ja mina olen nende silmis loll laps, kes midagi ei tea ja keda nad lihtsalt ei kuula ja mina olevat naiivne, kui ma paanikasse ei lähe. Eka ma pabistan ka, aga samas ei aita see pabistamine ka midagi. Mida teha ja mida vanematele öelda? Mul omal ka õhtuks pea valutab, üht-teist loen ise ja vanemad hoolitsevad ka minu informeerimise eest pidevalt.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elus - ole õnnelik (see on minu igapäevane baasidee)!
Liigun, tulen toime - ole õnnelik!
Eestimaal sõda ei ole, veeuputust ei ole, maavärinaid ei ole - ole õnnelik!
Kõik kodumaalt ära läinud ei ole, paljudel on rahuldav töökoht, leivatükk laual - ole õnnelik.
On lapsed - ole õnnelik!

Sellest alustada, tunnetada olemas olevat Õnne.
Olla ühiskondlik aktiivne, aidata lähedasi.
Muretsemine ei muuda olukorda, tegutsemine muudab.
Inimene olgu Jumalik, Jumalikuna aitame lähedasi, kodakondseid ning loome sellist riiki, mis üksmeelt ja meietunnet edendab.

Teenida Teist on ülem kui jumal - Emmanuel Levinas.
NB Tema kaudu suudame mõelda, et Jumal ei ole habemega ja pilve peal, ei. Jumal on ühiskond-riigikord, mis teenib meid, rahvast - Eestimaalasi ja meie armastusega teenime Teda.

Kus Sa oled, Jumal? Millal ilmutad meile usku ja usutegusid, üksmeelt - Taara!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet