Antidepressantide kõrvaltoimed 21.12.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Saan depressioonivastast ravi. Olen võtnud 11 päeva antidepressante. Need on SSRI-d, toimeainega sertraliin. Esimestel päevadel haigutasin väga palju, nüüd vähem. Aga neljandal päeval tekkis mul pearinglus, siiani on iga päev olnud. On siis, kui kõnnin, ja on istudes ka.
Rääkisin oma arstile ka sellest, aga alles rohkem kui nädala aja pärast on mul temaga võimalik jälle ühendust saada. Rääkisin sellest murest ka oma arstile. Arvasin, et kannatan selle pearingluse ära, aga ausalt öeldes see segab ikka elamist. Häda pärast võin poes käia, aga kindlustunne kaob ikka ära. Vahepeal juba kathlen, et kas ma käin sirgelt, aga perekonnaliikmed pole veel küll midagi öelnud selle peale, vast see tundub ainult mulle nii. Esimesed 6 päeva võtsin hommikul ravimit, aga järgnevad 5 päeva olen võtnud õhtul. Väga raske on millegagi tegeleda. Viimati ei olnud mul nende päevade jooksul siis pearinglust, kui käisin jooksmas.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohtu (ka AD) võttes peab inimesel tervis paremaks minema. Kui on ebameeldivusi, siis tuleb proovida ka ravimannuse muutmisega olukorda parandada.
Kui see ka ei aita, siis vaja rohtu vahetada.
Koostöö oma tohtriga!
PS. Tabletist üksi ei piisa (ka õigest tabletist ja annusest), vajalikud on harjutused, vajalik on eluviisi muutus.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet