Duloxetine kõrvaltoimete kestvus 06.06.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle määrati duloxetinumi seoses 2. tüübi diabeedi ja neoropaatiliste valudega. Jätsin korra juba ravimi võtmise pooleli kõrvaltoimete tõttu, valud taastusid. Alustasin uuesti 30 mg päevas. Esinevad loidus, unisus, iiveldustunne ja seda juba esimesel võtmise päeval. Valud võtab ära, mul on valud õlavöötmes. Kas pikemaajalisel tarvitamisel need kõrvaltoimed võivad kaduda? Kannataksin need siis ära, sest valusid ka taluda enam ei tahaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimi võtmisel peab enesetunne paranema.
Kõrvaltoimete puhul -
a) Annuse muutus või
b) Ravimi muutmine-vahetamine.
See ravim-valuvaigisti on antidepressantide rühmast.
c) Valuvaigisteid hulgi ka teistes ravimirühmades.
Kuna põhihaiguseks DM II tüüpi, siis eelkõige
d) koostöö endokrinoloogiga.

Ravimi võtmine - enesetunne peab paremaks muutuma, halvenemine ei ole sobilik.

Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet