Solvumine partneri peale 07.08.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mure seisneb selles, et olen partneriga koos olnud pea 8 kuud ja viimased kuu aega on mul järsku tekkinud iga asja peale solvumine. Kui ta ei käitu nii, nagu ma tahaks, või ütleb midagi naljaga/tõsiselt, mis mulle ei sobi, solvun ta peale enamiku ajast meelega. Ma nagu otsiks pidevalt ta tähelepanu ja see tekitab meie vahel väga suuri pingeid. Oleme sellest rääkinud ja ma olen ise ka aru saanud, et asi on minus, aga ma ei oska kuidagi end parandada, sest see tuleb pidevalt automaatselt. Kui olen solvunud, siis partnerist välja ei tee ja vaikin. Teda teeb närviliseks, et ma ei räägi, miks ma mossis näoga olen jne. Küsimus oleks, et kuidas sellest pidevast solvumisest vabaneda ja kas see on lihtsalt mingi faas, mis peaks vanusega mööduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene vajab eneseusku
(jääda rahule endaga, seeläbi ennast ise kiiduväärseks pidada ja vajab ka seda,

et teised (lähedasem) temaga rahule jääks ja kiiduväärseks peaks).

Lähisuhte osas on oluline - olla Ise. Kui sõbra Ise ja enda Ise suhtlemisel ühisosa piisavalt suur on, siis kõik laabub. Kui aga ei, siis tuleb (on soovitav) keegi teine leida (Ilmas leidub teisigi, kes sama hell ja hea..).
Kui me enda isikupära, enda Mina eirame, ignoreerime ning tema isikupära olemust ei arvesta, siis sellest head "suhtlussuppi" ei tule.

Aeg näitab suhte harmooniat, s.o. Mina-Tema sobivust, kuivõrd on ja tekib Meie, s.o. ühisosa.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kergesti ärritumine, närvilisus

Nimelt siis lugu selline, olen koos endast noorema poisiga. Algul elasime koos vanematega, kuid kui laps sündis, kolisime omaette. 6 kuud on möödas ning olen hakanud ärrituma väga kergelt. Mina ning mu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Väikelapse kasvatamine on ikka probleemiderohke. Teineteist TOETADES saab raskustest kergemini jagu. Teie isad-emad võiks ka teatud tundideks Last vaatama tulla ja teile hingamist anda. Proovige korralikult ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: