Psüühiliselt haige inimene ähvardab. 06.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Muret teeb selline asi, et minu vend läks lahku oma elukaaslasest. Sellest on möödunud 3 kuud. Probleem on selline, et peale selle, et ema keeldub last isa juurde lubamast, on ta ka pidevalt isa ja tema elukaaslast solvanud ja ähvardanud telefoni teel. Ähvardused on sellised: lapse isale- poo üles, kui ise ei tee seda, siis leidub inimesi,kes teevad ; ega ma rahule sind ei jäta-teen alles elu põrguks sul jne. Venna elukaaslasele näit.viimati selline ähvardus: oota, kuni sinu aeg tuleb, lasen sind maha lüüa.
Ähvardaja on viibinud psühhiaatrilisel ravil mitmeid kordi-diagn. ärevus- ja paanikahood, kuid tal on ka käitumishäired, väga kuri ja pessimistlik loomus, mistõttu tal sõpru ei ole. Mure on-kui tõsiselt peaks tema ähvardusi võtma, kahjuks on ka laps praegu tema juures. Kui lapse hooldusõiguse jagamisega läheb asi kohtusse, siis kas emale peaks tegema ka kohtupsühhiaatriline ekspertiis? Tundub, et ta pole võimeline ka last kasvatama, kuna viib tihti lihtsalt lapse vanaema poole nädalateks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõige paremat juriidilis-praktilist nõu annavad lastekaitse ala spetsialistid ja elukohajärgsed sotsiaaltöötajad. Nemad vestlevad asjaosalistega ja pakuvad asjalikke lahendeid. Ekspertiisiasjad selguvad nende vestluste käigus, ka ravivajadus.
Ohtlike ähvarduste osad on vajalik koostöö politseiga ja nende abi käitumise-ravivajaduse osas ära kasutada.
Probleem keeruline, aga tegutseda on vaja, kõigi huvides on vaja.
Kannatlikkust ja järjekindlust,
Jüri O.-M. Ennet