Rivodril 22.02.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kas Rivodrili ja alkoholi pikaajaline koos tarbimine võib muuta inimese ebaadekvaatseks ? No et inimene ei mõista ümbritsevat adekvaatselt ja seda ka kainetel hetkedel ....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nimetatud rahusti on kiirelt ja sügavalt sõltuvust tekitav.
Alkohol (id), kanged ja lahjad, on sageli tarvitades sõltuvust tekitavad, tervist kahjustavad.
Need mõlemad koos potenseerivad (suurendavad) mõlemi kahjulikke toimeid.
Seega - "kolm kurikaela-kuradit":
1) rahusti,
2) alkohol,
3) rahusti + alkohol "sõbralikult" käsikäes inimest ruineerimas, inimest ühiskonnaelust võõrutamas, kodutüli kasvatamas, agressiivsust kergitamas, õnnetuste hauda kaevamas.
Inimesel puudub haiguskriitika - s.o. ennast ta haigeks ei pea.
Ebaõige tunnetus (asjadest arusaam) tingib ka ebaõige tegutsemise.

Vabariigi 103. aastapäeval kerkib esiplaanile mõte - Eesti riigi ja Eestirahva kõige suurem vaenlane ei ole mitte meie riigipiiri taga, vaid riigipiiri sees lokkav A.N.T.S. (alkoholism, narkomaania, toksikomaania, suitsetamine) ning Koosmeele puudumine, Õiglustunde eiramine, nn Presumptsiooni Õhulossidest jutlustamine, inimeste Presumptsiooniperioodil psühhotraumeerimine.
Rahvas on niigi psüühiliselt väga haige. Väga.

Meil on ka viiruskriis.
Kui tekib soov Eestirahva elu-olu parandada, siis on karskus kohe käeulatuses oma jõudu pakkumas.
Praegu vajame meie kõigi üksmeelt ja ühistegemisi.
Jüri O.-M. Ennet