Kahtlased sümtomid.. 03.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kolisime mais, siiani naabrinaisega (34 aastane pereema kahe väikese lapsega) suhted väga head, äkki kuu tagasi lugu järgmine.. Tuleb meile, segane, seosetu jutt, püüab arveid maksta, ei saa hakkama, aitan, siis näen, higipullid näos, väriseb, veidi isegi oksendas, põhjendas millegi muuga, sest haigusest ei tahtnud ilmselt rääkida. Umbes nädala pärast selgus, et kardab mind paaniliselt, mina püüdvat tema elu üle kontrolli saavutada jne. Arvan, et ta on psüühiliselt haige, aga ma ei tea, kui haige või mida ma selle teadmisega peaksin pihta hakkama?? Mul ka kolm väikest last. Muidu praegu ma enam paanikat ei tähelda, aga suhetes on pragu sees..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägiksin sellest Naabri lähedastele-sugulastele ja nemad siis juba organiseeriksid vajadusel tervisekontrolli.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet