"Hulluks" minek pärast alkoholitarbimist. Vajan abi. 17.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 23 aastane neiu ja mind piinab suur mure.
Nimelt olen olnud suhtes 3 aastat oma elukaaslasega ja suhe muidu on hea ja läbisaamine super, aga kui napsutame ja ma tarbin ülemäära palju kanget alkoholi, siis mu peas toimub midagi ning ma keeran täiesti hulluks. Lähen füüsiliselt kallale oma mehele ja olen nagu hull valmis. Imelik on see, et seda ei juhtu kogu aeg, kui drinksutame. Hommikul ei mäleta, miks ma nii tegin. Kunagi pole seda juhtunud minuga, kui rääkida eelnevatest suhetest. Pole kunagi kellelegi halba soovinud ja ei saagi aru, et miks see ebaõnn minu peale laskunud on. Olen väga kurb ja masendunud ega tea, mida teha. No ei saa juua, kui ei kannata, aga see ei ole normaalne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Valik on lihtne:
1) end ise Jobuks juua, suhted lõhkuda, tervis ära rikkuda või
2) tervislikud eluviisid, väärilised eesmärgid (töö-vanker ja lapse-vanker).
NB. Kaine ja karske eluviisi peale tuleb suunata ka elukaaslane.

Alkohol paneb ka seemnerakud "purju" ja kestvam tarbimine kahjustab spermat nii kvantitatiivselt kui ka kvalitatiivselt. Siit siis tõenäosus, et halb "viljasaak" võib alkholi kuritarvitamise kaudu esile kerkida (kuigi organismi kaitsemehhanismid on vägagi tõhusad, aga kestev ANTS-utamine (Alkohol, Narkootikum, Toksilised ained, Suits) kurnab ka need tõhusad "kaitsekorgid" ära.
Mõtle, otsusta, tegutse, Tegutsege üheskoos!
OK! Ole Kaine!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet