Ärritumine, keskendumisraskused 03.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ma olen eelviimase klassi gümnaasiumi õpilane. Ma olen suhteliselt sisemiselt kokku kukkumas. Mul on poiss, kellega mulle meeldib väga koos olla, aga ta ei meeldi mu emale, ta ütleb, et ta on mul kinnisideeks. Jah, ma sõltun temast palju, kuna ta pöörab mulle kõige rohkem tähelepanu. Ma tunnen, et mind ei väärtustata nii palju teiste poolt, siis on ka tunne, et ju ma siis olen nii loll, et pole mind millegi koha pealt kiita. Ma ärritun väga tihti peale mandlioppi, hakkan kohe oma õe peale karjuma, kui ta midagi palub teha...Mul ei püsi asjad meeles ning ma ei suuda väga pikalt mingile asjale keskenduda, mõtted on hajevil. Ma hakkan iga asja peale väga kergesti nutma. Kas ma olen lihtsalt naiivne pubekas või on asi ikkagi veidike tõsisem?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koolinoortel on üheks põhiprobleemiks - ÜLEVÄSIMUS. Siit järeldub, et korralik õpi- ja puhkerežiim on oluline, piisav uneaeg on väga oluline.
Õppimisele ja rahunemisel aitab kaasa minu Palve-Meditatsiooni harjutus (Palve esimene samm, vt. otsinguga eelnevaist).
Sõbrasuhted selle noormehega jäägu, aga ema käest tuleb küsida, et miks see noormees emale ei meeldi.
Arvatavasti (arvan) jääb õppimiseks ja kehaliseks tegevuseks, koduste aitamiseks liigsel vähe aega?! Kui nii, siis seda koosolemise aega on vaja korrigeerida. Ema arvamusel on kindlasti suur tarkuseiva sees.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet