Meeleoluprobleemid 08.04.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on pikka aega olnud ja on ka praegu hariduse ja tööga seotud vaimsed pinged. Minu hariduselu on osutunud väga pettumustvalmistavaks ja tööl tekitab pingeid see, et ma ei tööta omandatud haridusele vastaval kohal. Uut töökohta poleks haridusega seotud probleemide tõttu lihtne leida. Sellega on kaasnenud kergelt ärritumine, ärevus, igapäevaselt alanenud meeleolu (see jääb ka võõrastele silma). Ma ei tarbi joovet tekitavaid aineid. Kas on midagi, mis aitaks ja mida saaks perearst kirjutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lahendusi saame otsida:
a) enda suhtumiste ja psüühika muutmisega ning
b) enda jaoks sobilikuma keskkonna (töökeskkonna) otsimisel-leidmisel.

Fr Nietzshe ütles, et mida suuremad-olulisemad on meie eesmärgid, seda tugevamat tervist me vajame. Ja seda tervist on vaja endale võidelda (treenida, kasvatada). Õpitu ja saadud haridus on alati kasuks, kasuks ka teises valdkonnas töötamisel. Semiootikud teatama, et see annab uueks loominguks, uueks lähnemiseks head eeldused.
Probleemid tuleb plussiks keerata - saite teada, et midagi on vaja muuta, vaja võidelda, asjadele mänguliselt (sportmänguliselt) läheneda.
Esivanemad võitlesid ja said hakkama - muidu meid ju ei oleks.
Saame ka meie, saate ka teie!
parimat,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kuidas olla kindel,et on pandud oige diagnoos ja mida teha kui elad vooras riigis olles "haige?"

Olen viimased 5 aastat elanud diagnoosiga kliiniline depressioon. Regulaarne psuhhiaatri kulastamine, erinevad ravimeetodid ( pohimotteliselt koik, mis Eestis pakutakse), kuid paranemise marki pole. Kolides ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Varem on olnud teil depressioone ja selle ravimisega olete ka tegelenud. Raviks on olnud ainult tabletid ja muid harjutusi-elukorralduse muutusi te ei ole teinud.
Seega on ka probleem(id) lõpuni ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: