Õppimine/õpiraskus 25.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Miks ma ei suuda õppida, kuidas seda "suuta"? Miks mul ei ole enam viitsimist, jaksu, jõudu õppida, vaid tahan sellele käega lüüa? Miks mul on niiöelda puupea, et miski meelde ei jää ja keskenduda ei suuda? Nimelt mul on raskusi õppimisega, päevast päeva antakse meil õppida... samuti ka tunnikontrollide ja kontrolltööde suhtes. Näiteks üheks päevaks pidin ma õppima 6 tööd endale ja ma lihtsalt ei suuda seda meelde jätta ning õppida. Mul on selline tunne, nagu mul tahaksid ajud välja tulla peast. Mul on raskusi õppimisega, mul on tulnud paljusid kolmesid neljade asemele ning ma ei suuda ennast kokku võtta, lihtsalt ei suuda, kuigi olen seda endale tuhandeid kordi sundinud, et ma hakkan õppima ning ma saan kõigist hästi aru, kuid see ei ole nii lihtne. Ma lihtsalt ei suuda kooli tempoga kaasas käia, päevast päeva on järelvastamised ja pea lihtsalt kärssab peale kooli.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi sellest Emale ja ühiselt pidage plaani olukorra parandamise küsimuses. Koos käige ka klassijuhataja (teiste ainete õpetajate) jutul ja kuulata nende arvamusi. Kui õpetajad soovitavad psühhiaatri jutule minna, siis ka seal koos emaga ära käia.
1) Puhkus on esimene asi - une arvelt ei tohi võtta.
2) Järjekindel õpitegevus, iga päev, et jälle rajale saada.
3) Arvesse võtta õpetajate soovitusi ja neid siis rakendada.
4) Kui õpetajad-psühhiaater soovitavad aastast õpipausi, siis see ka võtta. Kui soovitavad.
Koos Emaga, näita talle seda vastust.
Igast murest saab üle!
Teata asjade kulust, mida soovitati ja millised on muutused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet