Rulaga treppi hüppamine 24.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma kardan rulaga treppe hüpata ja ma tahan sellest üle saada ja muidu ma julgen treppe hüpata, aga rulaga mitte. Ma ei tea, mida teha, hakkan närvi minema ja paanitsema, kui hakkan hüppama ja ei julge hüpata .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga asi omal ajal. Organismi-psüühika kaitse-mehhanismi tuleb usaldada. Harjuta veel ja veel. Küll tuleb siis ka osavus ja julgus ja kindlus. Ära teiste ees kekutama hakka, oma võimeid ära üle hinda. Harjutamine on ju terviseks, organismi tugevdamiseks. Anna aega, muidu tulevad vigastused.
Vt., et õppimine unarusse ei jää.
Toredat koolivaheaega,
Tohtrionu Jüri