Sundmõtted, mure tervise pärast 22.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere lp Dr, Olen varem ka teie poole pöördunud küsimustega ja olen häid vastuseid saanud. Nii siis ka see kord. Mure siis selline, et olid mul paanikahood siin umbes üks kuu või poolteist tagasi, enam neid küll ei esine, aga silme-ees pilt on väga imelik ja kogu aeg selline tunne, et kauaks mind siin ilmas ei ole, et järgmist suve ei näe ja sellised sundmõtted on! Vahepeal hakkab täiesti imelik, niimodi et tunnen peas suurt tühjust, nagu oleks kuskil koridoris, kus ma seisan ja seal on mu mõtted ja asjad, silmi üldse lahti ei taha tehagi, kõik tundub nii imelik, nagu aju lakkaks töötamast kohe. Väga suur mure on oma tervise pärast ja seetõttu ka depresioon ja stress! Kogu aeg on selline tunne, et varsti saan surma ja olen selles nagu peaaegu isegi et veendunud. Olen käinud arstil, vererõhk on korras olnud, veresuhkur samuti, vereanalüüsid võetud, ka kõik korras olnud. Tehtud ka EKG uuring, südames ei leitud ka midagi, kuigi arst soovitas perearstile minna ja aparatuur külge panna, mis salvestab südame tööd 24h. Silme ees ka liikuvad õrnad mitte väga häirivad mustad täpid, mis teevad väga,väga murelikuks. Mis peaksin tegema ja kuidas enda tervis jälle korda saada? Andke palun head nõu?

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst, psühhiaater ja omapoolsed harjutused (alates jalutuskäikudest... kerge treeninguni, minu harjutus aeglaselt-mõnusalt).
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet