Pidevalt muretsen 20.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure, ma muretsen lähedaste kaotuse pärast. Mõtlen nende kaotusest juba u 10 korda päevas, iga kord kui mõtlen, nutan silmad peast. Ka enda surma peale mõtlen pidevalt, kujutan oma perekonda kirstu ees ja jälle nutan. See kõik hakkab juba väga! tavapärast elu segama. Viimase aasta sees on lahkunud kaks lähedast inimest ja see on ka ilmselt neid mõtteid süvendanud.
Lisaks on veel ka pidev süümepiinade tundmine kõige ja kõigi ees. Kuidas mees suhtub, kui ma seda või toda teen, ega lapsel ei teki mingit traumat, kui ma ühtpidi või teistpidi midagi teen, kas ema tõsine olek võib olla põhjustatud millestki, mida mina ütlesin või tegin. Enamus süümepiinu on lähedastega seotud...
Ja veel kaalutõus, viimase 5 aastaga on tulnud juurde umbes 25 kg, retseptiravimid pole mõjunud ja muudkui püüan ja püüan aga dieeti pidada, kuid õhtused õgimishood nullivad kõik päevase pingutuse.

Ühesõnaga, olen ummikus. Mida peaksin tegema, et ummikust välja saada?
Ette tänades,
M.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaliselt võib inimesel olla mitmeid häireid (näiteks peavalu, seedimise küsimused, jne.jne). Nii ka psüühika vallas. Praegu kerkib teie puhul esile: Sundmõtted, Leinaga seonduv, Depressioon, Buliimia valdkonna küsimused. Nende kõigiga on tarvis ka tegeleda. Tegeleda ükshaaval ning ka kõigiga koos.
Sundmõtted-Depressioon-Buliimia vajab antidepressant-ravi, sundmõtete puhul võib ka kergeid neuroleptikume appi võtta. Ülejäänud ravivõtted on: a) Buliimia korral dieet, sportlik tegevus, psühhoregulatsioon, b) Depressiooni puhul motiveerivad elu-eesmärgid, kohustus-soov pere ja lapse eest hoolt kanda, ühiskonnaelu edendamine vajab Minu-Meie kaasalöömist, c) Sundmõtted uute eesmärkide-väärtuste domineerimist.
Minu Tervisemaja soovitused aitavad Haigemaja probleemidest vabanemist.
NB! TaaRa aitab!, s.o. Tunneta Rõõmuga esilekerkinud probleeme, Tegutse Rõõmuga, et neid kõrvaldada, Täiuslikkuse Rõõmsameelsus, et muutuksime täiuslikumaks, kasutaksime ära Esivanemate poolt meile kaasa antud eelsoodumused.
Abi-mõtteid raamatust "Väljavalitu", Tegutsema peab igaüks ise.
RõõmuTegudele enda ja ühiskonna nimel, Väljavalitu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet