Ärevus 11.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kirjutasin siia varem kirja pealkirjaga "ma ei tea mis mul viga on". Aitäh hea nõu eest.

Täpsustaksin veel, et töö ja koduga on kõik korras. Ma ei tööta täiskoormusega, Abikaasa on empaatiline ja mõistev, ta ei alaväärista mind, vaid püüab just üles ehitada.
Lihtsalt hoian seltskonnast eemale. Kui olen viibinud inimeste seltskonnas ja pärast koju lähen, siis on kohutavalt kehv enesetunne. Hakkan mõtlema, et mida ma kõike valesti ütlesin ja mida nad minust mõelda võivad. Kuigi selleks pole põhjust. Püüan neid mõtteid mitte mõelda. Samuti on enne inimeste sekka minemist. Mõtteid saab veel kontrollida, kuid füüsiliselt halba enesetunnet mitte. Süda läheb pahaks jne.

Üksvahe pidin kohtus käima ja kui küsiti, kus ma elan, ei suutnud ma vastata. Olin seal täiesti kasutu, sest ei julgenud mitte midagi vastata, mõistus oli lukus. Arsti juures unustasin ärevusest jälle lapse sünniaasta ära, sest tal kahtlustati mingit koledat haigust. Arst uuris veel, et "ema mis teil viga on?" Kui olen ebakindel või ärevuses, ei oska ma ennast väljendada. Eelmine kiri Teile oli seetõttu ka natuke raskest arusaadav võibolla. Mul on raske usaldada kedagi.

Mõni päev tagasi oli tunne, nagu oleks iseennast ära kaotanud, kõik tundus mõtetu. Siis tunnen süüdi end, et vaevan teisi oma muredega ja endaga nii hädas olen, et teiste jaoks vähe aega jääb. oehhh. Viimasel ajal ei saa korralikult magada, režiimi olen paigast ära nihutanud. Ei taha lihtsalt magada, kuigi uni vbl. tuleks. Pea on mõtteid täis (mitte alati negatiivseid).

Kas on mingit võimalust saada ärevushäirest või mis iganes see ka pole, lahti ilma arstirohtudeta ja arsti abita? Näiteks kui ise leida mingi lahendus. Suruda hirm alla, harjutada ennast olukordadega, mõõdukat trenni teha, lugeda Teie raamatut "väljavalitu" jms. Äkki kaob halb enesetunne ära ja tuleb enesekindlus?
Varem ei saanud ma aru, mis mul viga on, kuid nüüd kui tean. Äkki saab ise midagi ette võtta? Olen tugeva tahtejõuga, kui asjadele selge pildi saan.

Ma ei kipu eriti arstide juurde. Kardan et ei oska seal selgelt ennast väljendada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väike arstirohi tuleb suuresti abiks, saab ka ilma rohuta, aga aega lähem tunduvalt rohkem (veidi roostes ukselukk hakkab ka paraja harjutamise-pööramise järel tööle, aga õli /arstirohu/ abil hakkab ta kordi rutab korralikult tööle.
Ka looduslikud vahendid aitavad rahuneda.
Harjutusi palju, valida teile sobilikud. Päevik. Harjutamine.
Minu PM-harjutus annab psühhoregulatsiooni algtõed ja kogemuse ruttu kätte. Psühhiaatris on ka abi! Õlitamisest-arstirohust ka!
Tegudele!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

Sotsiaalne ärevus

Tere. Minu probleemiks on sotsiaalne ärevus ja häbelikkus. Pole sellega veel arstiile pöördunud, aga plaanin seda teha. Täna lugesin artiklit oksütotsiini kohta (http://www.teadus.ee/?p=3930 ).
Kas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oksütotsiin on ajuripatsi hormoon ja kasutatakse sünnitusabis sünnitustegevuse aktiveerimiseks.
Praegu ravitakse sotsiaalärevusega seotud probleeme: AD-d, harjutamine enda vastava keskonnaga (ideomotoorne ...

Loe edasi

Ärevus ja paanikahood

Mida teha, kui ma ei saa kodust väljas käia? Igas rahvarohkes kohas on selline tunne, et kohe minestan ära, kodus pole nii hull asi. Ärevus on kogu aeg sees, süda peksab kiiresti ja õhku nagu jääb väheks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire! Psühhiaatri jutule. vt. varasemaid soovitusi. Harjutused on olulised, tabletist üksi ei piisa. Harjutusi saab kohe tegema hakata. Alustuseks minu Palve-Meditatsiooni harjutus.
Parimat ...

Loe edasi

Cymbalta

Mis toimeainet sisaldab ad Cymbalta ja kas sobib ärevus raviks

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On antidepressant ja sobib ärevushäirete raviks.
Vajalikud on ka harjutused (viis rühma) ja uue hoiaku (prioriteedid, "uued prillid") kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

ärevus

Tere,

Kirjutasin paar nädalat tagasi (kood 52419). Enesetunne on juba päris hea. Kurguvalu ei ole, suudan juba pikemaid jalutuskäike teha ja isegi terve päeva aias tööd teha!
Ärevus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nüüd saan aru, et ärevus on mul juba pikemat aega sees olnud. Kas Teie arvates on võimalik täielikult sellest lahti saada..
- ON, on võimalik täielikult sellest vabaneda. Jätkake alustatud terviserada! ...

Loe edasi

pea kuminad

pea kumiseb nagu mängiks keegi kastanjettidega ja siis hakkab kurgus pitsitus tunne. ajab ka nutma

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võimalusi mitmeid. Vererõht, ärevus, stress, depressioon, magamatus jne.
Tohtri jutule ja saate abi.
Terves kehas terved tunded. Alustada kehast!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

mõtted surmast

Kui paljudel ärevushäire all kannatavatel inimestel kutsub surmahirmu esile ärevus,siis minul tuleb ärevus peale kui mõtlen surmast,et elu pole igavene.See mõte on kujunenud sundmõtteks ja häirib minu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aktiivset elu elades, eesmärgitatult liikudes, sõpradega suheldes tulevad aktiivse elu mõtted. Surmaga tegelevad surijad, poliitikud-sõdalaste teistesse riikidesse suunajad-sõdurid, arstid, usumehed ja ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

ärevus

Kuidas ärevusega võidelda? ja kuidas antidepressante saab? kas psühhiaatri juurde on ka saatekirja vaja? aitäh

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võib saatekirjaga ja saab ka ilma. Seewaldi registratuuri tel. 697 44 44. Psühhiaater kirjutab vjalikud rohud (ka AD) ja annab vajalikud juhised.
Ärge viivitage,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: