Rahulolematus paratamatusega 09.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on mingit mõtlemisviisi, mis vabastab vihast ja rahulolematusest paratamatuse ees, näiteks terviseprobleemiga seotud paratamatuse ees, kui probleemi on ravimitega raske või võimatu lahendada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On rohud, et haigust leevendada ja kaebusi kõrvaldada, on võimalus mõtlemist-hoiakuid korrigeerida. Haigusi on loomulikult mitmeid ja mõnede osas ei saa väga-väga palju asju muuta, siis läheb põhirõhk hoiakute muutmisele. Eelkõige tuleb tunda rõõmu, rõõmu neist funktsioonidest, millised praegu toimivad: mõtlemine olemas - super, kirjutamine võimalik - super, lugemine võimalik - super jne.
On olemas ka selline printsiip, väga filosoofiline, aga siiski väga-väga vajalik: "Elus - järelikult õnnelik!"
Palve ja meditatsioon aitavad. Usklikku aitab usupalve. Iga sammukene olukorra paremaks muutmise suunas on kuldaväärt. Iga sammukene! Juba see, et pöördusite kliinik.ee poole näitab lahenduste otsimist ja ennemuitsetest aegadest on ka teada see, et OTSIJA LEIAB!
Mitte lootust kaotada, uskuda endasse ja enda tegemistesse.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet