kohutav rahulolematus 01.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mind piinab juba aastaid jube rahulolematus enda , oma mehe ,lapse ja kogu ümruskonna suhtes. Vahest on juba hirm,et ei saagi enam abi ,iga pisemgi asi ajab mind närvi ja tahaks olla vaid üksinda ,et mitte taluda oma lähedasi. Iga asi isegi ,mida ostan ei meeldi mulle varsti ja ka lapsega oli nii, et jäin rasedaks ,siis olin kohutavalt rõõmus ja siis,kui tundsin lapse esimesi liigutusi vallandus tunne,et ma ei taha ka teda enam. Täpselt nii nagu kõigi asjadega ,tüdinen ma ka inimestest. Olen ise sellega püsti hädas ja ei suuda mind ka psühhiaater siiani aidata.Kirjutas mulle ad-d aga ma ei näe mingit tulemust .Ikka ihkan üksindust ja ei taha ka millegiga tegeleda eriliselt .Olen rahulolematu iseenda ja teiste ning ennast ümbritseva suhtes.Vahest on tunne ,et ainult surm aitab ja miks mind siia ilma üldse sünnitati ja kahetsen ise ka ,et ma lapse sünnitasin. Mida siis ette võtta oma eluga ,sest selliste tunnetega ma enam jätkata ei suuda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Mind piinab juba aastaid jube rahulolematus enda , oma mehe ,lapse ja kogu ümruskonna suhtes.
- Üks korralik läbipõlemissündroom. Töö- ja puhkerežiim vajab korrastamist. Siis selginevad ka eesmärgid ja nendele suundumised.
Puhkus (ka lühikesed hetked päeval) taastab jõu, energia, eesmärgitahte. Minu harjutus vabastab üleliigsest pingest, õpetab psühhoregulatsiooni.
Esivanemad ei võidelnud vabadust ja eluraskustega mitte selleks, et me nüüd niisama käekesed rippu laseme.
"Inimene on miski, mida peab ületama. Mis olete teinud ta ületamiseks?" (Friedrich Nietzsche). Biblioteraapia on hea. Alusta Jaakobuse kirjast (Uus Testament) või Nietzschest - mõlemilt poolt võib asjaoludele-inimesele läheneda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet