Valus armastus 21.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Jätsin umbes 4 kuud tagasi oma poisi maha, kellega olin 5 aastat koos, kuna selle aja jooksul ta valetas kõikvõimalikke asju kokku. Näiteks selline juhus oli täiesti tavaline, et ta kadus õhtul ära ja terve öö oli telefon välja lülitatud. Järgmine päev kuulsin tuttavatelt, et pidutses seal ja seal. Temaga nendest asjadest rääkides ei tunnista ta mitte midagi, igale probleemile on tal vabandus. Kuigi teadsin, et need vabandused ei ole tõetruud, andestasin talle alati, sest ei suutnud lahku minna, kuna armastus oli ja on siiani väga suur. Kuid nüüd mu kannatus katkes ja otsustasin lõpu teha (ei tea, kas oli õige otsus), ta ütleb et tahab mind tagasi ja armastab ainult mind, ja et ta on muutunud (aga seda juttu olen ma nii palju kuulnud, et enam ei usu), samas praegu üritab veel teiste tüdrukutega "liini ajada". Kõik see on väga valus, kuna siiski armastan teda, ma ei tea kuidas üle saada sellest armastuses, sest ma tean teda läbi ja lõhki ja ma ei kujutaks ette kedagi teist enda kõrval. Olen üritanud mõtteid eemale saada sporti tehes ja sõpradega aega veetes, aga kui ma üksi jään, siis mu mõtted langevad otse sinna musta auku ja tekib masendus. Ostsin Teie raamatu isegi, proovisin neid palve meditatsioone teha, aga peale seda ma ei saa aru, et mul parem oleks, võib-olla ma ei suuda keskenduda lihtsalt?! Proovisin ka Teie soovitatud "uued prillid", aga kõige rohkem 3 päeva suudan, siis ma ebaõnnestun jälle. Mida ma peaks veel ette võtma? Kardan, et äkki ma ei saagi sellest tundest kunagi lahti ja jäängi teda taga nutma. Asja teeb raskemaks see, et sain tema vanematega hästi läbi ja kiindusin nendesse,aga nüüd on ju kõik läbi, enam ei suhtle. Lisaks sellele olen väga närviline ja öösel ärkan pidevalt üles.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eneseväärikuse latt kõrgele, eneseuhkus peab olema. Kui Sind armastab, siis on selles selgus 3-4 kuu möödumisel (kus käib, kellega, kuidas Sinusse suhtub ja käituda tahab..). Sõnad ei maksa, maksavad teod. Aeg annab selgitust. Ole väärikas ja uhke.
Praegu: harjutused, sport, rahustavad teed, igapäevatoimingud.
Küll need "uued prillid" ka toimima hakkavad.
Head harjutamist ja igapäevatööde/õppimisega tegelemist.
Maailmas on palju Õnne, jätkub piisavalt ka Sinule!
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet