Kas psühholoog aitab? 16.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pildil on minu ema ja mina, ning ma sooviksin teda aidata.
Mu emal on hakanud esinema tugevaid tujumuutus, mõnel päeval on ta täiesti tavaline, nagu alati, aga siis jälle nutab ja on täis viha, süüdistab teisi oma elu ära rikkumises. Tal on kinnisidee ka teiste elu ära rikkuda (tal on olnud ka küll jube elu - kooselu 20 aastat alkohoolikuga, millest võib see ka tingitud olla, kõik kogunes ja nüüd ei oska endaga toime tulla). Ma olen soovitanud talle muutusi, mis võivad samuti mõtted mujale viia, aga ta keeldub kõigist muutustest, kuid samas saab aru, et vajab abi!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastuvõtule, ilmselt saab ambulatoorselt juba suuresti asjad korda. Vajadusel võtan haiglaravile. Haiglaravi Ida-Tallinna Keskhaigla minu valdkonna kliinikus vajab Tallinna või Harju Haigekassa liikmelisust.
Jutt siin esialgu ei aita, arstirohi aitab ja siis jutt lisaks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet