Minu Palve-Meditatsiooni 09.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Nii mõneski Teie poolt antud vastuses räägite minu Palve-Meditatsioonist. Mis see on, kuidas see käib?
Mure selles, et olen muutunud närviliseks, vihastan ja solvun kiiresti, kaotan kohati enesevalituse, sõiman, tülid kodus on muutunud suuremaks. Olen ummikus... Tahan muutuda paremaks ja rõõmsamaks - selleks, kes ma kunagi olin. Millest ja kuidas peaks alustama? Kas tõhusam oleks kohtuda kabinetis?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seda harjutust teen ise juba pikki aastaid (üle 20) ja toimib, hästi toimib. Kõigis psühhoregultsiooni viisides, mida maailmas on kasutatud ja kasutatakse, on kolm olulist komponenti: kehaline relax (õige toonus), kujutluse kasutamine (mida soovid) ning mantra e sisendus. Neid kolme komponenti minu Palve-Meditatsioon ka õpetab. Hiljem see harjutus nii kehalise-kujutluse-sisenduse tasandil saab isikupäraseks, individualiseerub. Sellest harjutusest alustagegi.
Arsti külastamise vajaduse ütleb Teile sisemine MINA.

ENNETI PALVE-MEDITATSIOON

Esimene Palve - Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus.
Ringutan-sirutan end Taevatähe e Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht). Käed üles, pea kuklasse, naeratus näole, õlad taha, rind ette, kõht sisse.
Siis painutus ette-alla, kael-õlad lõdvaks ("Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas"), lõõgastub lumbo-sakraalne e vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstasendisse): "rullin end püsti, sirutan end".
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järkjäguslt päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Teine PALVE - Tühjenemine-Vabanemine Patust-Murest e Negatiivsest.
Ringutus-sirutus Taevatähe poole. Mõttes võtan oma südamesopist konkreetse, mind vaevava Mure peopesade vahele. Toon peopesad koos mõtte-Murega aeglaselt ülalt-alla, maani ja samal ajal
kujutlen, et meie keha e vaimutempel tühjeneb-vabaneb nimetatud patust.
Samas ütlen ka mantrat e sisendust: va-ba-nen ......st!
Enne käte mahapanemist (põlved ei pruugi sirged olla) lõdvestan kaela-ölad-vöö, kogu keha ja mure saabki "maandatud".
Tagasi püstiasendisse.
.
Kolmas PALVE - Täitumine Vooruse-Rõõmuga e Positiivsega.
Ette-alla painutus, lõõgastus. Võtan maast käte vahele mõne mind rõõmustava omaduse ja viin käed aeglaselt alt üles.
Kujutlus ja mantra: mi-na tä-i-tun .....ga!

Neljas PALVE - Tühjenen-Täitun
See on teine ja kolmas Palve vaheldumisi: ringutus-sirutus (üles) - murest vabanemine (alla) - positiivsega täitumine (üles) - negatiivsest vabanemine (alla) jne.

Viies PALVE-Meditatsioon e. Osadus Taaraga.
Sirutus-painutus koos Hinge hingamisega. Sirutus ja Palve (pöördumine Absoluudi-Autoriteedi poole oma palve ja küsimusega). Painutus ja Meditatsioon (pöördumine enda Mina poole, et avada sisemised Väed-Energia-Tarkus).
Järgmine kord vastupidi - sirutades meditatsioon...
Aeglaselt, rahulikult, õndsalt!

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet