depresioon 12.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minu vaimset vägvalda põhjusatv elukaaslane on viinud minu sügava depresioonini. Ära minna tema juurst ei julge, sest ta ähvardab mind pidevalt, et vaatame siis mis sinuga juhtub. Mäletan situatsiooni, kus ma tülitsesin temaga läbi telefoni ja ta jälle ähvardas mind, hakkasin nutma ja panin toru ära. Peale seda helistas ta tagasi ja ütles -sa kirjutasid oma surmaotsusele alla.
Olen meeleheitel ja olen püüdnud normaalsetes olukordades rääkida, et lähme rahulikult lahku, aga ei saa. Kardan meeletult. Ta on mind ka löönud(paaril korral nii, et olin sinisel lehel), aga alati on temapoolne õigustus-sina alustasid. Kas perearst kirjutab ka depresiooni tõttu sinise lehe, kui tunnen, et minu elu ja töökvaliteet kannatab.
Aitäh vastamast.
Lugupidamisega Mari

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Lõõmamehest lahutada (nii juriidilestl kui ka füüsiliselt) ja kiiresti!
2. Töövõimetuslehte perearst annab, vajadusel ka AD. Töövõimetusleht ju ei ravi elukaaslase agressiivsust!
Agressiivsuse juhtudest teada politseile, ka nendest, mis olid, et uusi vältida.
Tegutsege ja võtke mõni usaldusisik julgustuseks tegemistele kaasa.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet