Rasedus ja stress, depresioon 02.03.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Küismus selline. Kuidas mõjub lootele pidev stressis olek? Mul on rasedust 23 nädalat. Olen terve raseduse aja olnud vahelduva eduga olmemuredest tingitult stressis või depressioonis. Kas oleks siiski mõistlik võtta mingeid raseatele lubatuid ravimeid? Kuidas oleks lapse seisukohast parim?

Lugupidamisega,
Katrin

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raseduse juht-tohtriks on naistearst. Tema dirigeerib ja suunab vajadusel mõne teise arsti jutule.
Korralik puhkus annab jõudu, jõudu ka iga-sugu-sorti stresside suhtes. Jalutuskäigud, rahustavad teed. Lapse ootus-lootus on vägev! Olmemured on suhtelised, maailmas (ka Eestis) palju hullemaidki olme-muresid. Lapse ootus on selle vastand, on suur-suur sisemine jõud ja vägi. Mõelge sellele, nautige seda. Vana-Jumal sai Maarjaga kahepeale vägeva Jeesuslapsega maha. Teie saate ka varsti Lapsega maha!
Korralik puhkus, Katrin.
Ja nautida seda, mis on, mis tulemas.
Parimat Teile mõlemile,
Jüri O.-M. Ennet