proleemid ärevuse, higistamise jms 07.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

kirjutan Teile oma murest, mis mind viimasel ajal vaevanud on.

Umbes paar aastat tagasi hakkasid mul tekkima paanikahäired. Need vallandusid esmalt seltskonnaga süües, toit kippus kurku kinni jääma ning ei saanud enam neelata. ruumides kus oli palju inimesi hakkasid tekkima tasakaaluhäired niing kurk tõmbas kuivaks ja sõnad hakkasid kurku kinni jääma. määrati anafraniili ja xanaxi kuur, mida tarbisin mitu aastat, kuid ühel hetkel loobusin pidevast tarbimisest ning võtsin xanaxit ainult vajadusel. see süsteem põhimõtteliselt töötas.
hiljuti vahetasin aga töökohta ning seoses sellega on pea igapäevaselt vaja viibida suurtel koosolekutel, presentatsioonidel ning muudel sarnastel üritustel. seltskond ei pea olema ültse suur kui juba tunnen, et hakkan higistama, sõnad jäävad kurku kinni, pea hakkab ringi käima. seltskonnas on väga raske süüa. toitu on raske neelata ning tekivad ärevus ja paanika hood.
õhtuti enne magama jäämist tekivad aga hoopis isemoodi mured. nimelt hakkan endale visualiseerima igasuguseid situatsioone kus murran oma luid ning teravad asjad lõikavad mind. emotsioonid on nii tugevad, et tihti võpatan ehmatusest. samuti on uni väga rahutu, ärkan öösel korduvalt ülesse ning vähkren unetult.
üritan oma tegemistes nendest häirivatest teguritest välja teha nii vähe kui võimalik ning oma plaane nende järgi mitte kohandada. siiski pöördun teie poole, küsimusega, kas teil on mind kuidagi võimalik aidata.
ravimeid tahaksin võtta nii vähe kui võimalik. olen üritanud otsida abi ka alternatiiv meditsiini valdkonnast. käisin mõned kuud nõelravis, kuid see muutus pikapeale väljakannatamatult tüütuks, kuna seans kestab 1,5h ning nõelad mis on suhteliselt valusad takistavad igasugu liigutamist.
loodan, et saite mingisugusegi ülevaate mind vaevavatest probleemidest ning oskate anda natuke nõu.

lgp,
k.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eks seda ärevust ja ärevushäiret ikkagi veidi on. Veidi tohtrirohtu ja siis harjutused. vt. varasemaid.
Igast murest saab üle! Saab ka sellest.
Vastuvõtule,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus, stress

Tere. Olen 23 aastane noormees. Mureks on ärevus, stress ja sellega kaasnenud kaebused milleks on pidev muretsemine ja meenutamine ebameeldivaid olukordi, peas pidevalt pinge tunne ja nagu uimane oleks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Töö- ja puhkependel liikugu sama amplituudiga ehk puhkuse arvelt ei võta.
2) Mõõdukas kehaline aktiivsus maandab pingeid ja annab psüühikale rahunemist.
3) Tegemisteplaan olgu reaalne - ...

Loe edasi

Järsk mälu halvenemine, tähelepanu koondamise häired

Lugupeetud hr Ennet,

Olen mures. Elu on viimase nelja kuu jooksul hakanud segama järsk muutus minu mõttetegevuses. Taustinfo:Olen noor, 31 aastane naine. Abielus, 2 last (3 ja 7 a). Käin regulaarselt ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Mida naistearst teatas - millest katkemine.
2) Perearst - analüüsid, aneemia variandid ja vajadusel eriarsti juurde suunamised.
3) Neuroloog - vajadusel teeb uuringuid.
4) Psühhiaatri ...

Loe edasi

Autsistliku noormehe ärevusseisund

Minu 18 aastasel autistlikul pojal on viimsel ajal märgata nii kehalist - kui ka vaimset ärevusseisundit, mis tihti kestab terve päeva. Kuigi ta väga püüdlik ja hoolas noormees, on keskendumine siis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Minge valvepsühhiaatri jutule - need võtavad abivajajaid tööpäeviti vastu. Probleem veidi laiem kui ärevus.
Perearsti käest saate kohe mingit rahustavat arstirohtu abiks.
Ärevuse valdkonna ...

Loe edasi

Bipolaarne,depressioonis ja ärevus

Tere!
Mu küsimus oleks et milliseid käsimüügis ravimeid bipolaarsuse abiks/kontrolli all hoitmiseks soovitaksite, milliseid depressiooni puhul ja milliseid ärevuse ja rahutuse puhul?

Suured ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kulla Inimene! Neid häireid las diagnoosib ikka psühhiaater ja psühhiaater määrab siis ka vajaliku ravi.
Meeleolu langeust ja kõrgenemist on igal normaalsel inimesel periooditi ja see ei ole veel ...

Loe edasi

Luupainajad

Tervist, tekkis alljärgnev mure. Kaks õhtut järjest näen pidevaid luupainajaid. Õhtu esimestest luupainajatest suudan sisuliselt kohe ülesse tõusta ja rahuneda, kuid mida õhtu edasi läheb seda keerulisemaks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sporti tehes on Mg sisaldusega mineraalvesi näidustatud - aitab lihaspingeid-krampe vältida ja higistamise korral eriti vajalik.
K on südame tegevust toetav (on rosinates palju) ja seega ka kasuks. ...

Loe edasi

pigistamine rinnus

tere!
Juba pikemat aega on mul probleeme sellega, et mul rinnus pigistab, ebameeldivalt. koormustaluvus on ühel hetkel hea, teisel hetkel ei suuda.
Teen regulaarselt trenni, ja somaatilised ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jalutuskäigud 3-5 km ja distantsi sujuvalt pikendada. Kolm-neli korda nädalas. Siis kahe-kolme kuu pärast kerged treeningud.
Pingete maaandamist aitab psühhoregulatsioon: Autogeenne treening, palve-meditasioon, ...

Loe edasi

Cipramil

Lgp doktor Ennet,

Kuna mul esinevad väga tugevad menstruatsioonivalud (mingit erilist põhjust pole leitud) ja kurtes seda oma perarstile (ja olin siis ise päris kurvas tujus tõesti), kirjutas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Cipramil on ravim ärevuse,paanika,depressioonide jms raviks.Rasedusega seoses teda ei soovitata(ei ole piisavalt andmeid) ning mentruaalvaevuste-häirete suhtes ei ole soovitusi-keelde.Kuna Cipramili võetakse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: