pigistamine rinnus 23.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!
Juba pikemat aega on mul probleeme sellega, et mul rinnus pigistab, ebameeldivalt. koormustaluvus on ühel hetkel hea, teisel hetkel ei suuda.
Teen regulaarselt trenni, ja somaatilised haigused on välistatud. Kõrge on ainult streptokok. Mandlid on lõigatud. Probleeme on olnud ka ärevushäiretega, mille vastu võtsin AD'd kuid paistab, et hakkab taas korduma.
Olen 18. a ja mind tõsiselt häirib see, et ei suuda midagi teha, et oma sundmõtetest lahti saada. Kas see kõik on mul peas kinni? Tean, et rinnus pigistamine on ärevuse üks tunnuseid, aga kui see esineb koguaeg. Mul pigistab rindkeres koguaeg, ei valuta, aga pitsitab. Ja südame töö tunduks nagu häiritud olevat, olen uimane ja ei julge suurt midagi teha. K.a sporti ei julge teha, kui rinnus on selline tunne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jalutuskäigud 3-5 km ja distantsi sujuvalt pikendada. Kolm-neli korda nädalas. Siis kahe-kolme kuu pärast kerged treeningud.
Pingete maaandamist aitab psühhoregulatsioon: Autogeenne treening, palve-meditasioon, pihtimine päevikusse, vestlemine sõbraga jms.
See pigistamistunne on kõrvaldatav.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Valu rinnus, hingamisraskus, katkendlik kõne närveerimisel

Palun vastust, kuhu pöörduda ja mis viga on. Mul on pidevalt rinnus valu, mis lööb selga. Valu on vasakul pool. Sellega seoses on ka hingamisraskused, mis on valuga koos. Kui ma vähegi närveerin või muretsen, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst, EKG, koormuskats ja siis on selge südame roll selles valus, siis ka kopsu kuulata-uurida. Järgneb üldine elurežiimi ja "närvide" korrigeerimine.
Tegutsege! Andke tagasisidet.
Igast ...

Loe edasi

Südame puperdamine vahekorra ajal

Miks mul vahekorra ajal süda hakkab tugevalt puperdama (mitte alati, aga vahel juhtub ja rinnus on suur valju, hingamine muutub ka raskemaks)?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tasa-targu kehalist aktiivsust suurendada, oma füüsilisi võimeid edendada. Alkohol ja suits ajaloo annaalidesse. Päevarežiim korda.
Õige vahekorra ajal peabki kõik õnnevahus puperdama, aga rinnus ...

Loe edasi

Terav valu rinnus

Tere.
Mul selline mure, et rinnus käivad teravad valud. Kas see võib närvidest olla?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suure tõenäosusega ongi need närvipingetest, ebapiisavast puhkusest, liigsest närveerimisest. Võtaksin Valocordin-Diazepam tilku ja see mure on koos puhkerežiimi ja kerge kehalise aktiivsusega kõrvaldatav. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: