Järsk mälu halvenemine, tähelepanu koondamise häired 12.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugupeetud hr Ennet,

Olen mures. Elu on viimase nelja kuu jooksul hakanud segama järsk muutus minu mõttetegevuses. Taustinfo:Olen noor, 31 aastane naine. Abielus, 2 last (3 ja 7 a). Käin regulaarselt tööl. Vabal ajal tegelen lastega ja käime perega kohvikutes, jalutamas, mängime lauamänge jms.
Pole elus veel nii stressivaba olnud kui praegu ja võin öelda, et olen oma eluga rahul ja õnnelik.
Aga järsku hakkas mälu jupsima. Esialgu oli raske mõtteid koondada, pilkugi raske koondada. Hakkasin silmi kissitama ja tähelepanu suunamine vajas järsku suurt pingutust. Siis selgus mingi aeg hiljem et olen 3. lapse ootel. See oli meie perele hea uudis. Siis aga selgus, et rasedus peetunud ja lõpuks see ka katkes ise. Olin verejooksuga haiglas paar päeva 3.12.17. Leppisin olukorraga ja suunasin mõtted sellele, mis elus hästi. Aga, mälu halvenes järsult veelgi. Võõrkeelte rääkimine on raskenenud (mul oli keeletunnetus inglise, saksa keeles, nüüd pool sellest läinud), Rääkimine keerukas isegi emakeeles kohati- sõnad on olemas, aga ei saa neid nagu kätte. Hajameelsus(panin telefoni külmikusse). Unustamine: joonistasin lapse paberile lille, käisin köögis, kui tagasi tulin kiitsin last ilusa lille joonistamise eest, tema ütles, et ma ise joonistasin- lõpuks mõne aja pärast alles meenus. Töö juures viimasel ajal üks viga teise otsa. Kolleegidest kahju lihtsalt. Samas, tuju on hea, tööl saab nalja palju. Koju minekut ootan samas ka, mulle meeldib oma lastega aega veeta.
Viimase 6 kuu jooksul olen korduvalt oma pea samast kohast kõvasti ära löönud (meil kaks nurka kodus, mis ikka ette jäävad). Kas see võib seotud olla probleemiga. Või ikkagi asi kaotuses?
Veri on korras, kilpnääre ka. Rauavaegust ei ole. Unevaegust ka mitte. Tööd on-puhkust ja nalja on. Kehalist aktiivsust on lastega ka natuke. Mida küll teha või kust alustada? Neuroloogi juurest? Ahja, mingi higistamise probleem oli ka vahepeal. Üldse deodorant ei aidanud...

Tervisi!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Mida naistearst teatas - millest katkemine.
2) Perearst - analüüsid, aneemia variandid ja vajadusel eriarsti juurde suunamised.
3) Neuroloog - vajadusel teeb uuringuid.
4) Psühhiaatri soovitused: piisav uni, rahu ja rahustavad harjutused. Ortostaatilised harjutused (pea üleval ja madalamal vt minu Palve (parandab aju verevarustust, loomulikult vabastab ka liigseist pingeist, masseerib sise-elundeid ja on kasulik väike-vaagna elundeile).
Raseduse katkemine - loomulikult lükkas mitmed asjad tasakaalust välja. Aga päev-päevalt saab asi jälle korda.
Naerata, Mona-Linda!
Jüri O.-M. Ennet