Ärevus, millest ei saa kuidagi lahti :( 04.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Lp Doktor,

Ma kohe ei tea enam mida teha. Ärevushäirega maadlen juba üle kahe aasta. Vahelduva eduga. Nüüd jälle selline kehvem periood. Käisin eelmise aasta lõpus ka Teie juures, kirjutasite Espritali. Võtsin küll kõige väiksema annuse, aga ei tea..tundus et ei sobinud. Andis küll hea une, aga järgmine hommik oli täielik uimas olemina ja enne uinumist hakkas süda imelikult taguma. (võtan ka betaloci pika qt raviks). Kuna ma oma südamehaiguse tõttu olen mitmeid kordi minestanud, siis kusagil alateadvuses on tihti hirm, et nii nüüd kohe minestan. Ja need vastikud spasmid, mis kõhus tekivad ja värinad jalgades ja minestusetunne. Jah mis siin salata, elutempo on kiire ja närviline. Kuigi õhtuti üritan kõik tööjamad unustada ja olla lapsega, väljas liikuda jms. Ja õhtuti (vahelduva eduga) teen harjutusi, mida mulle näitasite. Aga ikkagi... see vastik ärevus segab täielikult juba tööl olemist. Kodus on kõik OK. Mida teha:)? Kaunist!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusel tulge vastuvõtule, leiame sobilikuma lahendi. Täpsustage ka terapeudiga (perearstiga) südame-vererõhu küsimusi. Lahendid on olemas.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet