Coaxilist... 28.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtan praegu coaxili ärevushäire raviks.Olen ravi saanud paljude aastate jooksul korduvalt ,viimane kestis 2 aastat.Nüüd mõni kuu möödas ja kõik hakkas tasa pisi tagasi tulema.Ei saa vist enam ilma rohuta elada,tundub viimastel aastatel.Aga küsimus selline-võtan coaxili ära ja mõne aja pärast on hea olla.Nii umbes 3-4 tundi,peale seda hakkab lihtsalt iseenesest ärevus kasvama ,rõhuv tunne peas,hakkan õhetama,väga halb tuju ja ärritun kergelt,kätes kerge värin jpm.Täendab,coaxilil siis nii lühiajaline mõju.Praegu võtan nii,et vaheldumisi-pool,terve.4 x päevas.Nii soovitas arst.Poolest jätkub umb 3 tunniks ,tervest umb 4 tunniks.Ja kui aeg otsa saab,siis pean kohe võtma uue annuse ,sest muidu läheb olemine väga hulluks.Õhtupoolsel ajal pean pool tabl xanaxit kõrvale võtma ,natuke parem jälle.Tahaks teada ,kas coaxil pikemas perspektiivis hakkab ikka mõjuma ?Kui kaua ta niimoodi teatud tunde ainult mõjub?Kas asi läheb mõne aja pärast paremaks ja ärevus väheneb või mõjubki ta ainult nii-mõni tund .Muidu pidi hea rohi olema,arst ütles.On jah,aga ainult mõneks tunniks.Kas on lootust,et kunagi enam ärevus nii enam ei laineta ja saaks kuidagi tasakaalu? Et kunagi võiks coaxilist ka lahti saada ?Mis Teie sellest asjast arvate?Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Coaxil (Tianeptiin) toimib AD-na, sisemise rahustina-tasakaalustajana ja omab ka psühho-stimuleerivat toimet. Seega - hea rohi. Nn. klassikaline tarvitamisannus on üks tabl. kolm korda päevas enne sööki.
Kui Te oma elustiilis midagi ei muuda, kehalis-vaimseid-hingelisi harjutusi tegema ei hakka, oma hoiakute muutmiseks midagi ette ei võta, siis jäätegi tabl. võtma ja annused ilmselt veelgi suurenevad , organism ju harjub.
Mida teha? - sellest olen siin varemalt korduvalt kirjutanud.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet