Sundmõtetest lahti saamine 17.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem selline, et olen 27-aastane naine. Juba suhteliselt varakus teismeeas tekkisid mul sundmõtted. Üsna tõsist laadi, aga olen neid suutnud alla suruda. Et tekkis küsimus, et kuidas seda ravitakse? Või kas ja kuhu üldse pöörduda? Ei julge nendest kellelegi rääkida, tegelikult vist ka psühhiaatrile mitte. Vahel on tahtmine lausa endalt elu võtta. Samas depressiooni nagu ka ei tundu olema. Kas võib see olla varjatud depressioonist lihtsalt või peaks tõsisemalt muretsema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aitab psühhiaater, annab rohtu, annab soovitusi. Endaga on vaja veidi tegeleda. Alustada minu harjutusest - õpetab eneseregulatsiooni. Kehaline aktiivsus oüetab keha ja sealtkaudu ka psüühikat mõjutama.
Mis laadi sundmõtted? Sellest tulenevad ka harjutused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet