Ahistamisest lahti saamine 30.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle öeldi, et olen ahistaja. Kuna olen helistanud ühele mehele nii kaua, et ta on ähvardanud mind juba kohtuga. Ma saan aru, et ma talle ei meeldi, aga ma ei suuda lõpetada tema ahistamist, sest mõtlen talle iga päev tahtmatult ja see helistamine leevendab valu. Ma tahaks sellest lahti saada, sest ei taha olla ahistaja. Mul on diagnoositud skisofreenia, aga ma võtan oma rohtusid ja ei tea, kuidas psühhiaater veel aidata saaks. Mida peaksin tegema, et ma ei tunneks enam vajadust talle helistada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kiirelt ühendust võtta oma psühhiaatriga ja ühiselt korrigeerida veidi raviskeemi.

Teiseks, suhe on kahepoolne ja kui Tema seda ei soovi, siis endast lugupidav ja ennast austav naisterahvas ajab selja sirlgu ja oma hingevalu Temale küll ei näita (laulusõnad: "Ilmas leidub teisigi, kes sama hell ja hea...".

Hingevalu leevendamine: a) aeg see valud likvideerib, b) arstirohi tuimestab (oma psühhiaatriga leida abi-rohi), c) ühendumine oma lemmiktegevusele, d) suhelda teiste ja uute sõpradega.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet