korduv/pidev depressioon 29.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu probleem on selline, et ma põdesin eelmisel aastal depressiooni, käisin psühhiaatri juures, mõned korrad ka psühholoogi juures. Mulle kirjutati antidepressante ja lõpuks sain ma sellest enamvähem üle. See ei kadunud tervenisti, tundsin ennast ikka vahel halvasti, kui mitte nii hullult ja mu tuju oli tunduvalt parem, elus läks paremini. Nüüd ma aga tunnen kuidas see kõik jälle tagasi tuleb, nagu mingi kalju variseks su kohal kokku.
Põhjust ma tean. Mul on enda arust liiga vähe sõpru ja ma vajan rohkem inimesi kellega suhelda. Kardan sügist, sest siis algab kool ja mul on eelmisest aastast mälestused, kus ma oma poisiga(käib minuga samas klassis) tülis olin ja sõbrannad olid omaette ning ma pidin pidevalt üksinda olema ja seda üksindust ma kohutvalt kardangi. Veel muretsen ma enda arust liiga palju oma välimuse ja käitumise pärast, tahan alati perfektne olla, sest ma tunnen pidevalt, et ma olen teistest halvem, aga ma ei taha seda. Ma tean, et olen kena ja heasüdamlik jne, aga muretsen ikkagi liiga palju. Neid pisikesi asju, mille pärast ma iga päev muretsen on väga palju ja kõik need on väga häirivad. Ma olen tänu sellele pidevalt väsinud, halvas tujus ja kergelt solvuv, nutan pidevalt. Päeval on kõik enamvähem korras, aga õhtul voodis tuleb kõik halb meelde. Seda kõike mida ma tunnen on raske kokku võtta, selleks kuluks vist tunde kirjutamist.
Olen abi otsinud alkoholist, kuid tunnen, et see teeb asja palju hullemaks, edaspidi proovin sellest loobuda ja seda tarvitada minimaalselt. Üritan positiivselt mõelda, kuid see ei õnnestu kuidagi. Otsustasin hakata ka päevikut pidama, loodan, et see aitab, kui saan kuskile oma mõtteid kirja panna.
Kas te oskate midagi soovitada, mis aitaks, mida ma ise selle kadumise heaks teha saaks? Ma ei taha eriti arstile minna, sest mulle kirjutatakse jälle rohud ja mu ema ei usu nendesse ja kui ta teada saaks, mis mul on, siis ta ütleks lihtsalt, et ma mõtlen midagi välja või et ma olen ise süüdi, sest mõtlen nii negatiivselt jne jne. (olen alles 15 ka).
Vabandust, et vist liiga pika teksti kirjutasin, aga suur tänu ära kuulamast ja aitamast!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) nagu mingi kalju variseks su kohal kokku.
- Terves kehas on terve psüühika, tervetes meeltes on ka rõõmsameelsem mõtlemine ning meeleolu. Kehalised harjutused, jõukohased ja sellised, mis meeldivad. Tee minu Palve-Meditatsiooni harjutust, see aitab liigseid pingeid väljutada, teeb organismi sisemiselt tugevamaks.
2) Mul on enda arust liiga vähe sõpru ja ma vajan rohkem inimesi kellega suhelda.
- Sõbrad tulevad suheldes. Spordiringkonnas sportlikud sõbrad, kunstiringis kunstilembesed, alko-tarbijate ringis - jobud.
3) Veel muretsen ma enda arust liiga palju oma välimuse ja käitumise pärast,
- Välimus: kehaline tervis ja enesekindlus - siis on ka nö Quasimodod kõigile Esmeraldadele mitte ainult Pariisi Notre-Dame´s ilusad, aga ka Eestimaa Taara hiites ning igapäevaeluski.
4) Olen abi otsinud alkoholist, kuid tunnen, et see teeb asja palju hullemaks,
- Teebki. On kaks enesetapu "nippi." Üks on see nö klassikaline, meeleheiteline ja teine on A.N.T.S -ust (alkoholist, narkootikumidest, toksilistest ainetest, suitsetamisest), valest söömisest, vähesest kehalisest aktiivsuses, liigsest individualismist e Meie-tunde puudumisest. See teine on - aeglane suitsiid. Seda ka Tark väldib.
Oled tubli. Sea endale isikupärased sihid, ole Ise ja kasuta päevikut. Jõuad oma õnneradele kindlasti.
Ja Emaga suhtle ikka ka.
Tervitusi Sulle ja Emale,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Mure

Tere. Mure.olen käinud küll psühhiaatri juures ja saanud diagnoosi korduv depressioon aga see selleks. Nimelt tahtsin teada kas perearst võib saatekirjake panna et olen psühhiaatri patsient, ma ei sa aru ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui kehaline kaebus ja psühhiaatriline häire on omavahel olulises vastastikuses mõjuväljas, siis psühhiaatri mainimine tuleb kasuks.
Kui seda seost ei ole (depressioon ja kõrv, näiteks), siis seda ...

Loe edasi

Depressioon

Minu elukaaslasel on pidev surmahirm, oletame et ta kammib juukseid ning ei kusagilt hüppab pähe mõte nagu teeks ta end enne kalmistut veel ilusaks. Ta näeb pidevalt igalpool riste, räägib pidevast hirmutundest, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundmõtted on sellised: tulevad pähe vastu tahet, püsivad-korduvad, sellega kaasnevad psüühilised kaebused (ka depressioon, unehäired jms), sellega kaasnevad kehalised häired (südamepekslemine jne) ja ...

Loe edasi

DEPRESSIOON ?

Mida tähendab - DEPRESSIOON ---Olen kergelt ärritav , silmad on pisaraid- täis igas teemas-, tunnen end üksinduna , pidev süütunne.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon:
1) elurõõmu vähe ning nukrust rohkem kui objektiivsed jamad seda eeldaksid;
2) töövõime langus ja motivatsiooni kadu;
3) unehäired ja üldine reipuse puudumine;
4) ...

Loe edasi

Eesti ja depressioon

Kirjutan lühikest uurimustööd depressioonist ja sooviksin Teilt paluda väikest kommentaari, mis on eestlaste hulgas suurimad depressiooni põhjustajad ja kui suurt hulka meie inimestest see kole haigus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Iga inimene on omaette unikaalne ja ainulaadne e eelsoodumus depressiooniks on inimestel erinev.
2) Iga inimene elab keskkonnas ja see keskkond mõjutab nii meeleolu plusse kui ka miinuseid.
Loe edasi

Majanduslik toimetulek psüühikahäiretega inimesel

Tere!
Olen mures lähedase pärast, kel on diagnoositud vältivisiksushäire, sügav korduv depressioon ja segatüüpi ärevushäire. Ise paneksin enda poolt veel diagnoosiks motivatsioonipuuduse. Kunagisest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon on ravitav, ärevushäire on ravitav, isiksusehäire "teravust" on võimalik leevendada.
Uurida, täpsemalt diagnoosida ja ravida, ravida, ravida - selline on tegevuskava.
Praegu midagi ...

Loe edasi

Korduv depressioon.

Tere!
Juba kolmandat aastat järjest tuleb tagasi depressioon.
Olen teinud ravi, käinud psühhiaatri juures aga niikui AD võtmise lõpetan, siis mõne kuu pärast kui tekib pingeline situatsioon, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Raviskeem - nn minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiip.
Seega, alustada AD-ga (õige rohi ja õiges annuses), enesetunne peab paranema. Sujuvalt tulevad juurde kehalised harjutused, ...

Loe edasi

depressioon.

Selline küsimus, et kas depressiooni sümptonmid võivad muunududa millekski muuks ka aja pikku, kui depressiooni ei ravita?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ikka ravida. Selleks ju palju võimalusi. Depressioon on ravitav.
Ravimata asjad muutuvad krooniliseks, ka depressioon. On olemas korduv depressioon.
Rõõmsameelne olla on Kurvameelsest parem, ...

Loe edasi

diagnoos

Tere!Mida tähendab lahtiseletatult diagnoos F-33,1?Tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Korduv depressioon.
Soovitused nagu tavalise depressiivse episoodi korral. Rohi, harjutused, uus hoiak e "uued prillid." printsiibi rakendamine.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi

depressioon

Tere!
Tahaksin aru saada, kas selline asi nagu krooniline depressioon on olemas ja kas on lootust kunagi leida üles vaimne ja füüsiline tasakaal.
Minu abikaasa on depressiooniprobleemidega ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis on grupile saamise põhjus e tervisehäire diagnoos? Depressioon võib olla omaette haigus (ka korduv) ja võib olla ka mõne muu probleemi "sputnik". Kas ta ka muid ravimeid võtab?
Üldtervislikest ...

Loe edasi

psühholoogiline abi

Tere.Otsin head psühholoogi,psühhiaatrit,ma isegi ei tea,kumba vaja oleks. Probleemid alkoholiga,pidev depressioon,suitsidaalsus.
Korra (2.a.tagasi)olen abi otsinud ja valusalt kõrvetada saanud,psühholoog ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alustage alkoholismi raviga, kõrvaldage depressioon. Esimene käik olgu seega psühhiaatri või narkoloogi juurde. Psühholoogiline abi tuleb vajadusel hiljem.
Ja seekord ärge ennast kõrvetage!
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: