Korduv depressioon. 21.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Juba kolmandat aastat järjest tuleb tagasi depressioon.
Olen teinud ravi, käinud psühhiaatri juures aga niikui AD võtmise lõpetan, siis mõne kuu pärast kui tekib pingeline situatsioon, siis hakkavad nähud tasapisi taastuma (ängistus, südamepuperdus, iiveldus, sundmõtted jne.).
Kas seda on võimalik ka ilma AD kasutamata ravida või olengi selline inimtüüp, kes peab eluaeg AD kasutama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raviskeem - nn minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiip.
Seega, alustada AD-ga (õige rohi ja õiges annuses), enesetunne peab paranema. Sujuvalt tulevad juurde kehalised harjutused, see aktiviseerib sisemisi reserve ja organism hakkab ise vajlikke AD aineid depoost võtma ja sünteesima. Kui omad varud juba piisavad, siis väljast rohu võtmist vaja ei ole. Piltlikult diagonaalitud ristküliku üks kolmnurk väheneb (rohu võtmine) vastavalt kehaliste harjtuste toimele (suurenev kolmnurk). "Uued prillid" tähendab uut hoiakut, uut väärtuste skaalat, et me kõiki maailma muresid oma südamesse ei paigutaks. Meie südamesse mahub vaid 3-5 olulist asjad, muu jäägu ratiosse, mõistusesse, mitte südamesse.
Eluaeg ei pea AD kasutama, kasutada on vaja vaid optimaalne periood - 2-4-6 kuud. See ülimalt isikupärane ja harjutustest suuresti sõltuv.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet