Suur mure elukaaslase pärast 18.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr

Vesteldes eile oma sõbranna´ga sain soovituse oma murega siia pöörduda, tutvusin ka teiste muredega.. tundub küll õige koht.
Nimelt olen mures oma elukaaslase (29 aastane mees) tervise pärast.
See śeisneb selles, et tal tekivad hetked, kus ta hakkab nii paha.. huuled lähevad valgeks, pea käib ringi ja üldine nõrkus- nimetab seda paanikahooks .. vajab ta sellistel hetkedel omaetteolemist ning rahu kui ka Diasepexi ja nüüd ka seduxen'i..SSee on kestnud kaua.
Ta on kasutanud juba pea 10 aastat ravimit Diasepex ning sai nüüd juurde Seduxeni ärevushoogude raviks. ja pikalt olnud kimpus alkoholiga- ei suuda pidada piiri ning pohmellid on jubedad, mille hirmus ta edasi jõi, et mitte seda piina tunda (on sattunud mitmeid kordi haiglasse peale 3-4 päevaseid võtmisi)
joogi ta nüüd jättis (tegi süsti selle jaoks, et enam mitte alkot tarbida)ja spühhiaater kirjutas talle antidepressandid nimega Zolof, mida võtnud nüüd kaks kuud (tuntavat muutust poel märgata)
tunnen hirmu nende ravimite ees- kas neid pole liiga palju ja koosmõju.. ja see aeg, kui ta alkot tarbis siis valetas arstile,et ei ole sellega probleemi ja kas see ei ole miksit tervisekahjustust teinud.. maksaga tal oli kaa probleem..
Oma perearstiga vestlesin- telefoni teel arvas tema, et võib olla tegu juab diasepami sõltuvusega (10 a)
ei oska oma muret kuidagi kokku võtta..
Tegemist on kinnise inimesega, ei räägi ta oma muredest ja sellest, mis teda häirib. mis teeb valu.. mis mõtted peas.. tahab kodus olla enamus aeg, teen küll ettepanekuid välja minna, kuid enamik korrad on keeldunud. Meie seksuaalelu on pea olematu ja harvad ühted, mis toimuvad on väga lühiajalised.. tunnen juba end mittetahetuna ja ebaseksikana.. :(
Ja neil teemadel ei saa ka temaga vestelda- ta läheb endast nii välja.. hoidun teda endast välja ajamast, kui natukenegi püüan teemat puudutada siis tuleb selline reaktsioon, mis hirmust suu kinni ja teemat muutma paneb.

Olen ise ängistunud seetõttu, muretsen ta pärast, tuleviku pärast, et mis saab edasi kui jätkub (oleme koos olnud 1 aasta). Perearsti nõuanne oli, et vaikselt loobuda Diasepamist või muuta ravimit.. kuid see on temaga igal pool kaasas, annab talle kindlustunde..

Meeletult muretsev neiu 24.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eelneva alusel järeldan:
a) Ta on alkosõltlane,
b) rahustisõltlane,
c) muud häired eelnevast kahest tingitud.
Vajalik tihedam koostöö psühhiaatriga, avameelselt. Kasutaksin ka Buronili.
Kehaline tegevus tuleb suuresti kasuks. Korralik töö- ja puhkerežiim on vajalik. Psühhoregulatsiooni harjutused selgeks ja teha korrapäraselt.
Kui Ta end Teie pärast (kui hoolib, austab, armastab?) muuta soovib, siis ka muudab. Kui tabletid on aga olulisemad ja ta end Teie pärast ei pinguta, siis...
on tabletid tähtasamad ja Teie pärast pingutab ta ikka vähem ja vähem. Tuleb agressiivsus, võimatud vaimsed ja kehalised terroriseerimised - maine Põrgu.
Jutud siin ei loe ( nad on head "sõnameistrid" ja põhjuste leidjad), loevad ainult teod. Teod. Tegu selgitab kõik!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet