mure 27.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

selline mure et olen viimasel ajal väga närvilseks ja jonnakaks muutund, lapse kallal karjun,elukaaslase kallal koguaeg norin ja vingu ei ole mitte millegiga nõus mida ta räägib ja kui ta kysib et mida sa vaidled siis vaatad lolli näoga otsa et ,ma ei tea.ma ei saa lihtsalt endast yldse aru,ma olen muidu rõõmsameelne tüdruk.meile siin nyyd kahe kuu pärast on pulmad ja ma ei taha seda ära rikkuda oma jonniga.tegin endale testi see näitas et kõrge stress.ma ei saa aru millest.vahel lihtsalt heast peast hakkan nutma.ma ei saa aru mis lahti on, kuhu peaks pöörduma.ma ei ole inimene kes tahab ennast liialt avada ja rääkida oma muredest võõrale inimesel.ma tean et see tekst ei kukund hästi välja aga loodan et saite mu murest aru ja oskate mind aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hõissa, pulmad!
Rõõmud ja puha kõik ees. Las Elukaaslane annab hingesooja, lohutab ja julgustab. Uude elu-etappi minek ikka seotud uute pingetega. Tuleb olla loomulik, olla ISE. Keegi teine näida - sellel ei ole mõtet.
Kui majanduslikke probleeme, siis tehke see pulma-pidu üliväikses seltskonnas, või regitreerimine ja siis ainult öhtu kahele. Tähtis ei ole pidu, tähtis on TEIE ...
Kõrge stressi maandamiseks on apteegi vabamüügis rahustavad teed. Kiitke teineteist, aidake. Muudest "nippidest" olen juba kirjutanud.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet