Elukaaslase probleem 11.12.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on elukaaslasega. Ta on 36 aastane meesterahvas, kes nädal tagasi avas enda hinge, sest oli tõesti endast väljas. Nimelt oleme koos olnud nüüdseks 2 aastat ning suurimaks probleemiks meie suhtes on elukaaslase suur alkoholi lembus ning hirm nn naiste ees.
Elukaaslane ütles nüüd, et ta ei oska endaga toime tulla, mistõttu toimub ka alkoholi liigtarvitamine (sellega ei kaasne vägivaldsust). Endaga toimetuleku all selgitas elukaaslane, et tal on olnud enne minuga kokku hakkamist 2 suhet, mille purunedes purunes piltlikult öeldes ka tema, tal puudub igasugune usaldus ja austus naiste vastu. Kaasa arvatud ka minu vastu, elukaaslane ei suuda leppida sellega, et minul kui naisel võib olla milleski õigus, ta töötab alati ja konstantselt mulle ja meie suhtele vastu ning kui tõstatan antud probleemi, siis tekib tüli, kuid ütleb, et ta tahab minuga koos olla, aga ta parema meelega on sõpradega ja tarbib alkoholi. Pigem suhtub minusse kui teenijasse. Elukaaslane tarbib alkoholi järjest mitu päeva ning ei suuda peatuda.
Sooviksin leida elukaaslase probleemidele leida lahendust, kuid ei tea, millise arsti poole pöörduda. Kas psühhiaater tegeleb selliste probleemidega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkoholism, manipuleerib, lubab, aga lubadusi ei täide, agressiivsus - esialgu verbaaln, hiljem füüsiline. Kui ta vähgei teis hoolib, siis läheb Wismari haiglasse ravile. Tavaliselt leitakse tuhat põhjust, et sinna Wismarisse mitte minna.
Valik - kas teie või alkohol, mis temale esikohal.
Täielik alkoho-keeld (kui ta vähegi teist hoolib), mitte jutud, et saan poole vähemaga (kahe pudeli asemel nö ühe pudeli viinaga) hakkama.
Jutud ei maksa, maksavad teod - praegu ja kohe ja vähemalt kuus kuud kainust.
LUBADUSED ei aita,
aitavad teod.
Jüri O.-M. Ennet