Enesetapu mõtted, depressioon 08.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on mure elukaaslase pärast. Tal on pikemat aega olnud depressioon, on närviline ja kergesti ärrituv. Nüüd viimasel ajal on see süvenenud ja on tekkinud enesetapu mõtted. Nädal-kaks tagasi oli väga halb päev, siis käis ta Psühhiaatriakliinikus Paldiski mnt-l, tahtis valvearsti juurde saada aga saadeti minema, öeldi et praegu ei saa ja üldse tuleb aeg panna psühhiaatri juurde, valvearsti ei võta vastu sedasi. Aega kirja ta ei pannud. Nüüd ma ei teagi mida teha, kuidas aidata, kuidas käituda temaga? Olen öelnud, et ta peaks aja panema ikkagi ja käima ära kellegi juures. Kas on kuskil mingisugune valvearst või keegi, kes võtaks kohe vastu, ilma et peaks mitu nädala-kuud ootama? Mul on hirm, et mida ta teha võib, kui ta kiiremas korras abi ei saa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Keegi sõnakam inimene kaasa ja ikkagi valvearsti jutule - selleks nad ju ongi, eriti suitsiidmõtete korral.
Psühhiaatri vastuvõtt hiljem kindlasti vajalik.
Võtke asja tõsiselt.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet