rispolept 12.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen kasutanud olematute häälte kuulmist vältimiseks üle poole aasta 0.5 mg rispolepti tablette. Kuna enam ei olnud poole aasta jooksul mulle ebameeldivaid kõnelusi kuulnud katkestasin tablettide võtmise, sest tablettide võtmisel ajal väsisin kergesti ja magasin palju. Kaks nädalat oli kõik hästi, siis hakkasin jälle tablette võtma ja suur magamise vajadus on tagasi. Kas võiks tablette (pool 1mg) võtta näiteks igal teisel päeval ja kui paari nädala vältel hääled tagasi ei tule, siis isegi harvemine?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on vanus? Milline kehakaal? Kas üldse ravimit praegu vaja on?
Väga väike annus alati ei toimi, aga konkreetse soovituse saab anda ikkagi raviarst.
On olemas ka Rispolept Sol ja selle annust on hea tilgutada.
Kindlasti vestelge sellel teemal oma psühhiaatriga.
NB! On võimalus ka mõnda muud rohtu lisada, et seda uimasust vähendada, erksust lisada.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet