orfiril, depakine.... 27.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mees on võtnud järgnevaid tablette juba 2 aastat: rispolept, depakine, orfiril.....Hetkel kasutab ka ravimeid, mille nimed siinjuures kohe meelde ei tule, ega ausaltöeldes täpselt ei teagi.
Antud ravimeid kasutab bipolaarse häire raviks.
Kas pisipere planeerimisega peaks ootama kuni ravi lõppemiseni? Ravi peaks kestma veel arvatavasti aasta jagu.

Parimate soovidega!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan neid asju arutada ravitohtriga - tema teab haiguse olemust ja edaspidise ravi vajadust. Tema teab ka läbitud tervise-teekonna iseärasusi.
Siis saate konkreetsed soovitused.
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet