Kiiruse tajumine 26.06.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Autoga sõites ei taju kiirust nii nagu varem. Koguaeg tundub kiirus aeglasem kui see tegelikult on ja see tekitab kehasse külmavärinaid/jalgadesse judinaid. Nagu tekitaks hirmu tunnet. Sirgetel teelõikudel on tunne, et auto ei liiguks vaid seisaks kohapeal. On määratud ka ravi 1 tablett Alventat hommikuti. Ravi olen saanud 3 kuud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö psühhiaatriga.
Põhiravimiks on mõni neuroleptikum (Kvetiapiin, rispolept jms), leida sobilik annus.
Teised ravimid on järjekorras järgmised - kui näidustused-sümptomid seda nõuavad.
Ravi olnud kolm kuud - võiks annust korrigeerida (psühhiaater ütleb) või vajadusel teist rohtu proovida.
Kõik muu üldtervistav on vajalik ja tuleb kasuks.
Jüri O.-M. Ennet