Unehäired, depressioon 05.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tööprobleemid on üle kasvanud suuremat sorti depressiooniks. Sellega kaasneb pikaajaline joomatsüklis olemine , unehäired , kerge ärritumine. Olukord on päris tõsine , inimene teadvustab seda endale kuid keeldub arsti juurde minemast. Väidab et on vaja ainult puhkust ja veidike mõtelda. Saan aru , et vägisi arstile viia ei saa, aga lihtsalt pealt vaadata kuidas inimene mandub ka ei tahaks. Tema käitumine ajab kohati juba hirmu peale. Andke nõu , kuidas peaks käituma!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui tohtri juurde ei lähe, siis ikkagi ei teadvusta. Tark küsib spetsialistilt nõu ja siis saab ju Ise otsustada, et mida nendest soovitustest rakendada. Mitte-tark aga ei lähe küsimagi.
Fr. Nietzsche ütleks, et Inimene on veel liigselt vähe kannatanud.
Soovitused.
Muuta: a) tööd, b) puhkereziimi, c) meeleolu, d) relaksatsiooni-võtteid, e) alko-piirangud, f) une korrigeerimine. Midagi neist võiks ju muutuste graafikusse sisse võtta.
Et asi muutuks, peab ju midagi muutma.
Joomareid meil ühiskonnas niigi palju, veidi targemad mehed võiks ikka midagi targemat teha. Kas või Ühiskonna nimel, kui veel endast ise ei piisavalt hooli.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet