õpingud 27.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Sooviksin Teie arvamust,
olen psühholoogia huviline, tahaksin ülikoolis õppida just seda eriala, kuid kas olen selleks pädev...olen vajanud ja vajan ka edasipdi nõustajate abi. Siin tekib küsimus kas on see minu jaoks õige eriala? Äkki ei suuda ma inimesi nõustada, kuna mu oma probleemid mõlguvad liigselt meeles ja kipun neid enda olukorraga võrdlema.
Et õppida ülikoolis seda eriala, peab väga tark olema (mõtlen 4-5 tunnistusel, pigem viied)?? Äkki ei sobi mulle ükski eriala? Mis on Teie arvamus selles..kes sobib ja kes mitte?Kas ülikooli komisjoni huvitav ka kas ise olen psühhiaatrite/psühholoogide abi vajanud.Kuidas vastata..ausalt või mitte. Kas nad näevad mind läbi kui valetan või olen ise veidi kiiksuga??? Oleksin väga tänulik kui vastate...

Sandra :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui tahate psühholoogiat õppida, siis õppige. Olulisi asju siin Ilmamaal õppides tuleb lähtuda järgmistest vaatenurkadest: a) kuidas saan enda elukäigu huvides seda tarkust kasutada, b) kuidas oma elukutse juures kasutada.
Kui "nupp nokib", siis - õppige, õppige, õppige. Kui olete keskkooli (gümnaasiumi) lõpetanud, siis olete võimeline ka kõrgkoolis õppima - kui piisavalt tahet ja soovi on.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet