Vahelduvad meeleolud 20.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen umbes 5 aastat maadelnud oma tunnetega. Lihtsalt jõud hakkab otsa saama. Nüüd juba iga kevad istun kodus sügavas masenduses. See algab umbes hilissügisel- istun aina kodus ja ei taha ega suuda mitte ühegi oma tuttava ega sõbrannaga suhelda. Igal võimalikul juhul istun kodus, voodis teki all, võimalikult vaikselt ja liikumatult. Sel ajal ei kannata ma mingit kära ega lärmi, lähen väga kergelt endast välja. Reaalselt ma saan aru, et käitun valesti, kui röögin oma laste peale, et nad vait jääks, aga ma ei suuda seda tagasi hoida. Ma käitun tõesti nagu hull. Sel ajal häirivad mind pisiasjad- kui keegi on mõne asja majapidamises valele kohale asetanud või pole enda järgi koristanud, hakkan karjuma ja laamendama. Sel kevadel on asi eriti jube. Ma ei suuda isegi kõige lähedasemate tuttavatega normaalselt rääkida, ma värisen üle kere. Ka teile kirjutades värisen. Ma ei suuda isegi toidupoodi minna. Ma pean ennast igaks asjaks sundima. Süüa teen ainult selle pärast, et ma saan ju aru, et lapsed peavad sööma. Kui saaks siis ei teeks. Tööl käin vastu tahtmist ja sügisel suurepäraselt alustatud õpingud jäävad vist jälle pooleli.
Samas ma tean juba ette, et kohe tuleb suvi ja siis on see kõik möödanik. Käin päeval tööl, õhtul ja vabadel päevadel tegelen lastega, öösel käin peol ja suhtlen sõpradega. Jõuan palju ja kõik imestavad, kust ma selle energia võtan. Võtan kaalus alla, tunnen ennast hästi ja ilusana. Sel ajal ma tavaliselt ei vajagi väga und ja sööki. Ma lihtsalt saan kõigega hakkama.
Siis saabub jälle sügis, maadlen unehäirete ja südame pekslemisega ja siis on jälle talv... Ja kõik kordub jälle...
Perearst ütleb iga mu kaebuse peale, et mul on stress ja ma peaks omale aega võtma. Kas see võib olla lihtsalt stress või peaksin ma pöörduma psühhiaatri vastuvõtule?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater aitab. Head rohud olemas ja need aitavad. Elustiili ja eluviisi muutmine aitab. Usk endasse aitab. Korralik puhke- ja töörežiim aitab.
Toiduharjumuste muutmine tervislikumaks aitab.
Minu PM harjutus aitab.
Iga tera tervise kaalukausile aitab. Iga tera!!!
Mona-Linda naeratus aitab.
vt. varasemaid soovitusi ja tegudele!
Asjad lähevad paremaks vaid tegutsedes.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet