Mure 04.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere !

Olen noor, 23. aastane neiu. Juba pikemat aega on probleem aina
süveneva unustamisega. Unustan ka kõige elementaarsemaid asju - alustades
minutitaguste öeldud lausetega ja lõpetades eelmise nädala sündmustega.Kohati on olukord üpris piinlik. Mõnikord isegi pärast pikemat meenutamist ei tule olukord või öeldu tuttav ette. Üldiselt pean ennast optimistlikuks, seltskondlikuks ja rõõmsameelseks inimeseks, kuid üha sagedamini kimbutavad mind ka äkknutuhood mida on väga keeruline kontrollida ning mis sagenevad. Säärased kummalised hood ei ole tingitud mingitest kindlatest mõtetest ega paikadest, vaid tabavad suvalises kohas. Mõnikord hakkab süda lihtsalt väga kiiresti kloppima ja muutun närviliseks. Elustiil on mul suhteliselt kiire : õpingud ning peaaegu igapäevane
trenn värskes õhus, niiet õhtuks olen mõnusalt väsinud. Perekonnasiseseid pingeid samuti ei esine. Kõik on väga hästi, kuid siiski on veel on probleeme liigse unisusega päevasel ajal ning ülemäärase ehmatamisega, mis teistele millegi pärast palju nalja teeb, kuid minule väsitavalt ja kurnavalt mõjub.
Ma ei pea ennast haigeks inimeseks, kuid tunnen, et midagi on natuke valesti. Ei oska välja nuputada, millest see kõik tulenenud on. Loomulikult saan ka aru, et ilma konkreetset inimest teadmata on väga keeruline midagi paikapanevat öelda, kuid loodan, et oskate mind kasvõi kuskile poole suunata!

Ette tänades ja päikest soovides,
Regina

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Juba pikemat aega on probleem aina
süveneva unustamisega.
Mälu probleeme kutsuvad noortel esile: a) depressioon (86% depressioonidest on varjatud e larveeritud depressioonid); b) liigne väsimus e töö- ja puhkerežiimi korrastamisvajadus; c) vajadus aju verevarustust parandavate võtetega tegeleda (vt. minu harjutus);
2) Üha sagedamini kimbutavad mind ka äkknutuhood.
Viitab depressiooni olemasolule, vajadusele leida selle Põhjus.
Puhkus taastab jõu ja hea meeleolu.
Täpsem info võimalik vastuvõtul.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet