Muudatused elus 27.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtsin 4 kuud rohtu ja nüüd ilma rohuta (4 kuud) olles tunnen, et "endised ajad" on jälle tagasi. Ilmselt jäi midagi tegemata. Kuidas alustada muudatustega ja mis on need "kargud", mis aitavad rajal püsida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millist rohtu, mille puhul, millised "endised asjad" jälle tagasi???
Rohi, Harjutused (enda tugevdamine ja karastamine) ning Hoiakute muutmine - selline on lühim tervistumise mudel. Sportlased harjutavad aastaid, et tippu jõuda, pillimehed harjutavad aastaid, et meistriklassi jõuda. Teie soovite vaid tabletti neelates nelja kuuga Õnnemägedele "lennelda"! Nii lihtsalt see õnneks ei lähe. Õnnemägedele minek on ka suur rõõm ja stimulaator.
Te ei vaja karkusid vaid: viis üllast eesmärki pange enda jaoks paika ja siis liikuge selles suunas.
Meeleparandus vajab päeviku pidamist, paturegistris orienteerumine ja sellest vabanemine vajab pihtimist. Saadud soovitused vajavad realiseerimist.
Tegutsege, tegutsege loovalt (piire ületades) ja mänguliselt (sportlane pingutab mängides optimaalselt, hingerõõmuga).
Seega: Piht, Päevik, Soovitused, Tegutsemine, Loovus, Mängulisus!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet