Raske ja pikkaajaline ärevushäire. 25.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mõistus otsas ja kuidas edasi olla ma ei kujuta ette. Proovitud igasugused AD, Xanax. Midagi ei aita. Aga kuidas edasi elada kui ma ei ole veel elus rõõmu tundnud ja ei tea mis on õnn? Mis tulvikus mind ootab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ainult AD-st ja Xanax´ist ei piisa, need on vaid stardipauguks. Kümneid ja kümneid kordi tähtsamad on harjutused:
a) kehaliste ja psüühiliste pingete maandamiseks,
b) keha ja psüühika tugevdamiseks,
c) üldtervistavad e ennetavad (profülaktilised) tegemised.
Seega 3E-d (Ennistamine e ravi, Edendamine e treening ja Ennetamine e psofülaktika) - need on minu raviprintsiibid, need kolm, kolmainsus. Ja AD on osakene ennistamisest.
Seega tabletikene ei tee inimest terveks, terveks teeb inimene end ise tohtri juhiseid silmas pidades!
(vt varasemaid ärevushäirete valdkonna küsimusi, leia endale sobilikud harjutused ja uue eluviisi printsiibid).
Et asjad paremaks läheksid, siis on vaja midagi muuta. Ja kui esialgsed muudatused olukorda ei muuda, siis on vaja muudmoodi olukorda muuta!
Koostöö tohtriga!
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet