Mehe agressiivsus 17.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Palun natuke Teie head ja tarka nõu. Oleme mehega koos nüüdseks 7,5 aastat, 3 aastane tütar on meil kah. Eelmine aasta oli elus palju muudatusi, korteri vahetamine maja vastu, laps lasteaeda, mina tööle, mehele uus töökoht. Iseenesest väga positiivsed muudatused, kuid midagi juhtus minu mehega ning rahulikust ja toredast inimesest on saanud karjuv ja agressiivne mees:(. Mees on ametialaselt väga edukas (26 aastane ning töö on just see, mida ta kogu aeg tahtnud on, ka palk on korralik. Samas on meil peal palju laenusid ja liisinguid, nii et rahaasjad just kõige roosilisemad ei ole. Nii on see kestnud juba üle aasta ning märke paremuse poole ei ole olnud, aina hullemaks. Põhiliselt elab ta ennast välja lapse peale karjudes iga väiksema asja peale, eks minagi saan oma osa kisast, kuid põhiline mure on mul siiski tütre pärast. Laps on lausa silmnähtavalt muutunud närvilisemask, ning niipea kui isa jälle häält tõstab, läheb väga endast välja, ja siis mina pean vahele astuma neid lahutama. Toon näite eilsest päevast: olime kõik õues, mees ehitas, laps mängis, mina ütlesin, et lähen tuppa pesu triikima, mees nõustus. Olin 15 min triikinud, kui toauks lendas pauhti lahti ja mees kukkus röökima, et ta ei saa ju nii tööd teha, kui laps vingub ja tahab seda ja teist, laps tuli värisedes ja hüsteerias mehe järgi tuppa. Mina ei öelnud sõnagi, mees läks õue, rahustasin lapse maha, panin ta magama ja no päev oligi rikutud..ja nii peaaegu iga päev. Õnneks füüsilist vägivalda ei ole, aga ka vaimselt on see, mis toimub kõigile väga kurnav. ta on proovinud pingeid maandada ka trenni tehes ja joostes, aga kasu ei miskit. Pärast mõnd suuremat tragöödiat ja riidu on mõned päevad rahulikum, siis hakkab jälle otsast peale. Mees saab ise aru ja tunnistab, et on ülekohtune ja et tal endal ka lapsest ja minust kahju ja lubab end parandada ja nii juba kaua kaua. arsti juurde ta minna ei taha, kuigi olen korduvalt soovitanud. Äkki oskate anda veidi head nõu, kuidas olukord natukenegi paraneks, oleme kodus sel teemal 100 korda vestelnud ja kõik nagu hane selga vesi:(

Kaunist kevadet

õnnetu naine

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik puhkus kõigile, rahustavad teed või isegi rahusti Mehele, töökoormust korrigeerida. Tähtsaim - väärtushinnangud ümber väärtustada e. mis kõige tähtsam?
Tark mõte ütleb: Elu, Lapsed, Elatusvahendid. Paljudel juhtudel minnakse selle viimasega natukene üle piiride.
Tehke minu harjutust - kõik üheskoos.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet