mõttetuse tunne 05.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun teie poole järgmise murega - olen juba paar viimast aastat hädas endaga. See mõttetuse tunne on tegelikult pidevalt süvenenud. Varem arvasin, et tegemist on ilmselt ikkagi mööduva meeleolu langemisega, kuid vist olen eksinud. Pidevalt on mul palavik kuskil 37, 1-37,4. Perearst ei ole osanud selle kohta midagi arvata, kuna analüüsid olevat normis. Tuju on äärmiselt paha, viimasel ajal olen ka üleüldse elumõtte kaotanud, tundub, et kõik on minu vastu, kõik, mida ma teen, on halvasti. Tahaks pidevalt ainult magada ja sisimas loodan, et järgmist hommikut enam ei tuleks.......
Polegi ühtegi asja enam, mis mulle huvi pakuks, suhteliselt ükskõik on mulle enamus asju.
Varem olen kasutanud gerimaxi vitamiine, need on suutnud mingitki energiat mulle anda, kuid praegu küll mingit muutust ei märka, kui neid olen üritanud tarvitada.
Mis minuga toimub, mida peaksin ette võtma? Kus?

Lugupidamisega ja ette tänades
25-aastane naine

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöörduge psühhiaatri poole. Mina soovitaksin Fluanxoli 0,001 (1mg) üks või kaks tabl. hommikul. See on energetiseeriva toimega antidepressant, korrigeerib meeleolu, annab päevale jõudu ja sära.
Üldine töö-puhkerezhiim, õige toitumine ja muud tervislikud elukombed on loomulikult vajalikud ning kasuks.
Minge kindlasti psühhiaatri jutule, ühiselt leiate elurõõmu, energia, elumõtte, kehalise-vaimse-hingelise jõu, Rõõmupäikese endas.
Fluanxoli soovitus tuleneb olemasolevast informatsioonist. Hingetohtriga vesteldes võivad päevakorda hoopiski teised rohud tulla, sest ilmnevad uued asjaolud, selgineb uut informatsiooni.
Ühiselt leiate lahendid.
Rõõmu ja elulusti Teile,
Jüri O.-M. Ennet