Motivatsiioni puudmuine/ raske keskenduda 16.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on selles, et ma ei suuda eriti millegi tegemiseks motivatsiooni leida ning mitte ükski tegevus ei paku erilist huvi ega pinget.
Kuigi mu elus on kõik justkui hästi, on pidevalt selline tühi mõttetuse tunne. Nagu kõik siin elus oleks kokkuvõttes tühine ning ajutine ( mul ei ole absoluutselt mingeid enesetapu mõtteid ega kalduvusi).
Samuti on mul terve elu olnud väga raske mingi asjaga pikemat aega tegeleda. Lihtsalt tüdinen kõigest kiiresti ära ja liigun järgmise asja juurde. Samuti ei suuda ma üldse rahus istuda, alati peab käima telekas ning isegi telekat vaadates on tihti arvuti süles jne. Raamatuid on alati väga raske lugeda olnud, kuna juba peale 2 minutit lendab mu mõte mujale ja ka koolis tundides on alati väga raske keskenduda ja süveneda pikemalt kui 5 minutit (seda nii gümnaasiumis kui ka ülikoolis).

Ma olen suutnud ennast võtta kokku lühemaks ajaks - käisin trennis 4 kuud ja tulemused olid väga head, kuid kuidagi jäi see pooleli nagu ikka.
Olen tegelenud erinevate hobidega, sarnaste tulemustega - alguses väga head tulemused ja mingi hetk lihtsalt asi vajub täiesti ära ja ei paku pinget.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Motivatsioon vt. minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja ptk-d ja keskendumise osas vt eelmist soovitust.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet