olevik 08.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei saa aru, miks ma elan koguaeg minevikus ja tulevikus. Olevik on minu jaoks nagu mingi mõtetu asi, millest edasi minna. Sellepärsat lähevadki kõik asjad halvasti. Kui on mingi väga lahe mälestus, siis ma ei saa sellest üle vaid mõtlen koguaeg sellele.
Mida ma tegema pean?
n 16

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik Normaalsed inimesed on selliseid mõtteid mõelnud: mineviku-oleviku-tuleviku vahekorrad, elu mõtte ja mõttetuse küsimused jne. Idamaade Mõttetargad tegelevad OM (loe aoum) mantral mediteerimisega. Selle mantra üheks problemaatikaks on ka minevik-olevik-tulevik.
Suhtle sõpradega, tee sporti, leia aega huvialaga tegelemiseks, aja juttu ka esivanematega (isa-ema) ja siis need mõtted rahunevadki ja enam sellisel määral ei sega. Aga neid mõtteid mõtleb üks tark inimene kogu oma elu ja leiab sealt jõudu, elutarkust edasi elamiseks. Mõtlemine, mõtisklemine peab uut jõudu andma. Küll annab ka Sinule!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet