hirm teiste inimeste ees rääkimisega 02.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on probleem inimestega suhtlemisel, näiteks (põhiliselt) koolis kas või siis kui kontrollitakse kasvõi kohalolekut ja on vaja lihtsalt oma perekonnanime kuuldes jah öelda,
rääkimata siis sellest kui pean oma pingis istudes midagi vastama ja sellest kui peaksin minema klassi ette vastama (või üldse kusagil laval teiste ees)
Milles siis probleem (tundub, et see ajaga vaid süveneb) algul ma lihtsalt punastasin aeg edasi aga tunnen kuidas mu närvid ei pea vastu, et ma hakkan värisema ei suuda oma mõtteid koondada - ühesõnaga ei kontrolli ennast (ma ei räägigi siin käte värisemisest, värisema hakkab ka mu pea )
Kuidas ma suudaks enda üle taas kontrolli saada
Õpin sellist elukutset, mis (karjääri nimel) nõuab tulevikus väga head esinemis. ja suhtlusoskust
Ka mujal on selliseid probleeme,
Ma tunnen küll, et ma ise tekitan oma mõtlemisega sellise olukorra aga palun ärge öelge, et ma mõtleks teisiti või et ma püüaks millelegi muule mõelda või keskenduda - ma ei saa sellega hakkama: olen proovinud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäireid esineb rohkelt. Sundhirmude-foobiate kohta saate lugeda varasemaid soovitusi ja neid siis rakendada.
Pöörduge psühhiaatri poole ja saate konkreetset abi ka arstirohtude näol. Rohi on vaid osa enda kujundamisel, uue käitumismudeli-suhtumise õppimisel.
Võtke õppimist ja elu nagu Mängu, mänguliselt, mitte nii südamega.
Suudavad näitlejad ennast kujundada, suudate ka Teie. Näitlejad teevad proove, õpivad esinemiskunsti, miks arvate, et meie - tavainimesed - ilma õppimata Meistrid oleme?
Parimate soovidega head harjutamist soovides,
Jüri O.-M. Ennet