Teiste ees söömine 28.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu mure on selline, et ma ei julge teiste inimeste ees süüa. Ma võin süüa oma väga lähedaste sõprade ees ning ka perekonna ees, kuid kõikide ülejäänud tuttavate, sõprade, sugulaste ning ka võõraste inimeste ees ma süüa ei julge. Ma ei oska selle vastu mitte midagi teha. Asi pole selles, et ma kardaks näidata, mida ma söön ning kaaluga mul ka probleeme pole. Ning seetõttu ma ei saagi aru, miks ma teiste ees süüa ei julge. Äkki Teie oskaksite kuidagi aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tavaolukorras (kus süüa vabalt saate) pange lauale mingid sümbolid ja kujutage ette, et need on teie lauaseltskonnaks (osaliselt sõbrad-tuttavad, õppejõud või ülemused töölt, ...ametlik vastuvõtuseltskond ...Presidendi seltskond). Muide ka president on tavaline inimene.
Selline ideomotoorne treening annab tulemusi, kui kujutlustes asi laabub, siis laabub ta ka reaalelus.

Neist liigmõtteist aitab vabaneda ka psühhoregulatsioon - alustage minu Palve-Meditatsiooni harjutusest.
Liigsete pingete maandamist aitab ka ravitee, sportlik aktiivsus, tervislik eluviis. Kehalised harjutused annavad ka enesekindlust, usku endasse! Usku endasse ongi vaja kergitada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet